Bayan Arkadas BulBayan arkadas ilanlarıCiddi Bayan ArkadasŞehir Şehir Bayan Arkadas

Aşk Nedir ?

5 1 Oy Ver.
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Aşk nedir

Aşk nedir? Bu bir adet sorunun o kadar çok cevabı olabilir ki ve hatta her insanın yorumu o kadar farklı olabilir ki inanamazsınız kimine göre ihtiyaç kimine göre alışkanlık kimine göre yaratılışımızda var olan bir duygu ama ne olursa olsun gerçekten çok güzel bir duygu. Bir internet sitesinde bir yazı ile karşılaştım ve bunu da sizler ile paylaşmak istedim.

 

Merhaba Ben asude 34 yaşındayım Konya da yaşıyorum. abtesli namazlı dindar helal sütlü imanlı haramı helali bilen cok dürüs güvenilen cok yakışıklı insanca biri namuzlu ayilesine sahip cıkan birisi olsun lütfen. sevgi saygı sadakat ARIYORUM. 34 yaşındayım konyalıyım evlendim ayrıldım çocuk yok çalışmıyorum..dini hassasiyeti olan cömert çocukları seven birisi olursa sevinirim… Sadakat, dürüst,güvenli aynı zamanda eşine ve ailesine saygılı olmalı. Allah korkusu olan vicdanlı merhametli biri olsun Allahım hayırlısını nasip etsin. Hayırlısı neyse o olsun. Hayırlısı olsun…

Aşk nedir, aşk nedir kısaca, aşk nedir kısa, aşk nedir bilirmisin, ask nedir
Aşk nedir, aşk nedir kısaca, aşk nedir kısa, aşk nedir bilirmisin, ask nedir

 

 

 

Aşk nedir kısaca

 

Aşk nedir? Bu bir adet sorunun o kadar çok cevabı olabilir ki ve hatta her insanın yorumu o kadar farklı olabilir ki inanamazsınız kimine göre ihtiyaç kimine göre alışkanlık kimine göre yaratılışımızda var olan bir duygu ama ne olursa olsun gerçekten çok güzel bir duygu. Bir internet sitesinde bir yazı ile karşılaştım ve bunu da sizler ile paylaşmak istedim.

 

Buyurun;

 

Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar, güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak her şey den soyutlamak mümkün mü? Hayır! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı. Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.

Nedir şu aşk… Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz. Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, “Aşık oldum” dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik, aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.

Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortaklığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, yarın terk edileceğini bilse de, ailesini karşısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, “Seni Seviyorum” diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.

Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız, bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayata geçebilme yolu…

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir… Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.

Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK!!. Lütfen ona haksızlık etmeyelim.

 

Ünlü edebiyatçı Murathan Mungan;

 

“Aslında giden değil. Kalandır terk eden. Giden de bu yüzden gitmiştir zaten…” demiş o ünlü şiirinde.

 

Acaba gerçekten giden midir terk eden, yoksa kalan mıdır gideni gitmeye sevk eden?

 

En nihayetinde aslında giden kalanı da bir “giden” yapmaz mı?

 

Kalan, gidenin kararını kabullendiğinde, o da bir giden olmaya mahkumdur, kalacak başka bir yeri olmadığından…

 

Beklemek… O’na değil, özlemine aşık olmaktır.Hasretle sevdayı beslemek, gözyaşlarıyla sulamaktır.Yüreğ(in)e güven duymaktır.

Hayatı ince ince hesaplamak, insanın kendisini tanıması için fırsattır, yakalayabilene… Günü-geceye, geceyi-güne eklerken, eksiltir ömürden.

 

Beklemenin ömrü uzun

Arkada kalan olup

Hayatın bir yarısını kiralamak,

Perdelerin ardından yollara bakmak

O düş için;

“Hoş geldin sevgilim, yerin bembeyaz ve senin…”

Ölmek: uyumak; uyuyarak yürekteki sızıyı

 

Ve çekilen binlerce ıstırabı dindirebilmek.

 

Kim arzu etmez böyle bir sonu?

 

Ölmek, uyumak, uyurken şans eseri bir rüyaya dalmak;

 

Ahh, işte orada mesele, çünkü bilemez kimse,

 

Nasıl rüyalar görülür o uykuda… [Shakspeare ]

 

 

 

Bitme

Bitme! bak, içtim, yürüdüm, kederlendim

 

Denize girdim, üşüdüm, sana geldim

 

Düş bitmeden sen bitme,

 

Bitmeden sevgi gitme…

 

Bitme! bak, koştum,savruldum,hep örselendim

 

Cıgara ziftlendim, ille de seni sevdim

 

Uzaklarda öyle çok kederlendim

 

Günler bitmeden bitme,

 

Bitmeden hasret gitme…

 

Bu yangın geceler, bu intihar

 

Gidersen paramparça yüreğimde ağıtlar

 

Bu dolunay gecenin göğsünü yarar

 

Benim göğsümde de sana geniş bir yer var

 

Düş bitmeden sen bitme,

 

Bitmeden sevgi gitme…

Aşk nedir, aşk nedir kısaca, aşk nedir kısa, aşk nedir bilirmisin, ask nedir

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Uğurkonya05068475837

Konyadan ciddi bayan arkadas arıyorum Selam konyadan bekarım 29 yasım 172 boyum 68 kilom esmerim ciddi 05068475837 tanısmak isteyen kızlar

Ugurkonya05068475837

Selam konyadan bekarım 29 yasım ciddi tanısmak isteyen bayanlar arasın 05068475837

mert emre 0546 578 18 22

.gizliliğe önem veren HER YAŞTAN kızlar arayabilir telefonda sohbet etmeyi seven ………utangac kızlar Aradıgınız gizlilik içerisinde güzel sıcak bir söhbet güveniir sırdaş döst arkadaş ise döğru yerdesiniz ben Mert 195boy 89kğ bekar olgun erkegim kız arıyorum şartlarınız uyarsa guvenirseniz görüşürüz sohbetimin güzel oldugu söylenir arayışım asla cinsellik degil gizliliğe önem veren HER YAŞTAN kızlar arayabilir ASLA ISRARCI DEGİLİM ISRAR ETMEYİ SEVMEM takıntıları olmayan sevgili tadında görüşeceğim kız arıyorum ASLA pişman olmazsınız evliler lütfen aramasın reel görüşmelerde asla ileri gitmeden ıgörüşecegim kıza Maddi destek olurum 05465781822 özele açıktır…… geç saatlerde daha müsaitim

Tekin

Hollanda dadan slm cıddı ısenız tanısıp yuva kuralimi tsk 0031645995053

Aynalıtahir_37

Merhaba Asude adım erdal tanışabılırmıyız numaram 05416958247 watsaapım açık tanışalım beklıyorum

serkan 5444405319

ben serkan bayan arkdas arıyorum sportıf uzun boyluyum neokurya 544 4405319

serkn 544 4405319

ben serkan bayan arkdas arıyorum sportıf uzun boylu sempatıgım 544 4405319 neokurya antep maras hatay islahyekilis yada heryer

7
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x