Avrupadan BayanlarBayan Arkadas BulBayan arkadas ilanlarıCiddi Bayan ArkadasYabancı Bayanlar

Ayrılık

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ayrılık

Ayrılık, Duygularımı dinleyen ve bu yüzdende herzaman ilişkilerimde zarar gören biriyim gerçekten hep iyiniyetli olmaya çalışırım ve ne kadar fedakar olduysam hep kaybettim ama napıyım değişemiyorum böyleyim. Ben Akasya Arnavutluk Tiran dan 30 yaşındayım burada bir medya şirketinde çalışıyorum.
Aradığım kişi…
Gezmeyi seven kendine güvenen oturup adam gibi laflayabileceğim bana saygı duymasını bilen sağlam bir arkadaş istediğim umarım bu sefer yüzüm güler.

Ayrılık, Ayrılığın acısı, Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın, Yalvarmak, yakarmak, Paspas Sendromu, İletişime geçin, Buluşun, Aşık olduğu kişi olun
Ayrılık, Ayrılığın acısı, Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın, Yalvarmak, yakarmak, Paspas Sendromu, İletişime geçin, Buluşun, Aşık olduğu kişi olun

Ayrılığın acısı

Bir ayrılığın acısını mı çekiyorsunuz? Konuştuğunuz herkes ilişkinizin bittiğini ve hayatınıza devam etmeniz gerektiğini mi söylüyor? Peki ya bitmek zorunda olmasaydı? Ya bu ilişki için mücadele etmek ve onu yeniden kazanmak istiyorsanız?

 

Ayrılıklar çok kötü deneyimlerdir. Kalbiniz acır, depresif hissedersiniz, öfke duyarsınız ve kafanız karmakarışık olur. Bu dönemde ilgiye ve yardıma muhtaç olmanız normaldir. Fakat eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız, sakin olmalı, alıngan davranmamalı ve bir plan yapmalısınız. Ayrılıkların %90’ı tersine çevrilebilirdir ve doğru zamanda, doğru şeyleri yaparsanız, eski sevgilinizin size geri dönmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bu makale ihtiyacınız olan planı yapmanızda size yardımcı olmak için hazırlandı. Merak etmeyin bu plan eski sevgilinizin üzerinde uygulamanız gereken bir takım akıl oyunlarını içermiyor. Bu plan daha çok insan psikolojisine dayanmaktadır ve eski sevgilinizi yeniden kazanmak için insan psikolojisinin ilkelerini nasıl kullanacağınızı size gösterecektir. Bu ”Eski Sevgilinizi Kazanmak İçin 3 Adım Planı’’ makalesini tamamen okumadan harekete geçmemenizi tavsiye ederiz.

 

Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın

1.Adım

3 adım planının birinci bölümünde insanların ayrılıklardan sonra yaptıkları en büyük hatalardan bahsedeceğiz. Bu son derece yaygın olarak yapılan hatalar, eski sevgilinizle yeniden bir araya gelme şansınızı azaltacaktır. Bu yüzden planın bu ilk adımı gerçekten önemlidir. Her hatayı dikkatle okuyun ve bunlardan sakının.

 

Yalvarmak, yakarmak

Ayrılıklardan sonra insanlar eski sevgililerinin kendilerine dönmesini sağlamak için onlara yalvarır ve bu davranış, anda yapılacak en büyük hatadır. Biliyoruz, yalvarmak bu noktada yapılacak en doğru şey gibi gözükse de, inanın bize değil.

 

Kimse ilgiye muhtaç biriyle olmak istemez. Yalvarmak ve yakarmak gerçekten iticidir ve bu davranışlarınız eski sevgilinizin sizden daha da uzaklaşmasına neden olacaktır. Ve sizden ayrılmakla doğru bir şey yaptıklarını düşünmelerine yol açacaktır.

 

Paspas Sendromu

Paspas Sendromu sevgilinizi memnun etmek için kendi mutluluğunuzu feda etmektir. Yeniden bir araya gelmek için hiçbir talepte bulunmadan sizden yapmanızı istediği her şeyi kabul etmeniz anlamına gelir.

 

Eğer kendinizi “lütfen gitme, senin için her şeyi yaparım” türünden sözcükler sarf ederken buluyorsanız, siz de paspas sendromu yaşıyorsunuz demektir. Bu sendromu yaşamayı kimse istemez çünkü ilk olarak, bu çok iticidir. Kendi görüşleri, hisleri ya da ihtiyaçları olmayan birini kimse çekici bulmaz. Bu yüzden onun ayakları altında paspas olmanız, eski sevgilinizi yeniden kazanmak için yanlış bir yol olacaktır. İkinci olarak, bu şekilde eski sevgilinizi geri kazansanız bile mutsuz ve muhtemelen uzun sürmeyecek boğucu bir ilişkiniz olacaktır. Eminiz istediğiniz şey bu da değildir.

 

Mesaj bombardımanı, sarhoşken yapılan telefon aramaları

Bu da çok sık yapılan hatalardan biridir ve onunla bir araya gelme şansınızı baltalar. İnsanlar biraz iyi zaman geçirip ayrılıklarını unutmak için dışarıya çıkarlar ve birkaç kadeh içkiden sonra eski sevgililerini arayıp, kendilerini aptal durumuna düşürürler. Ne pahasına olursa olsun, bundan kaçının

 

Eski sevgilinizi yeniden kazanmak için fazla ortalıkta görünmemeye çalışmalısınız. (Planın 2. adımında açıklanacaktır). Onu telefonla sürekli aramanız ya da mesaj atmanız, sizin ilgiye muhtaç ve yapacak başka bir şeyi olmayan biri gibi görünmenize neden olur. Daha önce de söylediğimiz gibi muhtaç görünmek iticidir ve bundan kesinlikle sakınmalısınız.

 

Onu sevgi ve ilgiye boğmak

Eski sevgilinizi yeniden kazanmanın en mantıklı yolu ona ne kadar değer verdiğinizi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermek gibi görünebilir. Ancak bize güvenin bu iyi bir yaklaşım değildir.

 

Büyük ihtimalle eski sevgiliniz onu sevdiğinizi ve ona ne kadar değer verdiğinizi zaten biliyor. Hatta sizinle bir ilişkisi vardı, yani muhtemelen o da size değer veriyor. Fakat yine de sizden ayrılmaya karar verdi, değil mi? Bu yüzden “seni seviyorum” ya da “sana çok değer veriyorum” türü cümleler eski sevgilinizin şu anda duymak istediği şeyler değildir. Aşırı sevgi ve ilgi gösterisi onu sizden daha da uzaklaştırabilir.

 

Tüm gücü ona vermek

Bu noktada, ilişkinizi bitiren eski sevgiliniz olsa bile, tüm gücü ve kontrolü ona vermeye kalkmayın. Her zaman onun için elde edilebilir olmayın. Emin olun onun acil durum planı olmak istemezsiniz. Eski sevgiliniz olmadan hayatın bir anlamı olmadığı şeklindeki davranışlarınız, onun size olan saygısını yok edecektir.

 

Eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında panik yapmak

Ayrılıklardan sonra kendimizi üzgün, kızgın hissederiz, canımız yanar ve kafamız karmakarışıktır. Ve bu noktada eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında bu bizi darmadağın eder. Daha da depresifleşiriz, kafamız daha da karışır. Size eski sevgiliniz bu yeni ilişkide çok çabuk bir samimiyet yaşamaya başlamış gibi gelebilir. Örneğin sizinle fiziksel olarak bir şeyler yaşaması 5 ay almışken, yeni partneriyle bir hafta sonra yatmaya başlamış olabilir.

 

Böyle bir durumda panik yapmayın. Uzun süren ilişkilerin bitmesinden sonra bu tür ilişkilerin yaşanması, karşı tarafında kendini birden boşlukta ve yalnız hissetmesinden dolayı çok normaldir. Ama iyi haber bu tip ilişkilerin fazla uzun sürmemesidir. Genellikle bu “sıçrama ilişkileri” ne kadar hızlı ilerlerse, o kadar çabuk biter. İnsanlar çok geçmeden hayatlarındaki bu yeni kişinin kendileri için doğru biri olmadığını ve sadece yakınlık ihtiyaçlarını karşılamak için samimiyet yaşadıklarını fark ederler.

 

Bu yüzden eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında yapmanız gereken tek şey bu konuda sakin olmaktır. Onlara hata yaptıklarını söyleyerek yeni ilişkilerine tepki göstermeye kalkmayın. Çünkü sizin söylediğinizin tersini yapacaktır. Bunun yerine bunun tam tersini yapıp kayıtsız davranırsanız ve hayatınıza odaklanırsanız (kariyeriniz, hobileriniz gibi) bu onların düşünmesine neden olur. Böylece eski sevgilinizin bu yeni ilişkisi her “sıçrama ilişkisi” gibi sona erecektir.

 

Yukarıda bahsedilen hatalar çok masumca görünebilir fakat eski sevgilinizi yeniden kazanma şansınız açısından ölümcüldür. Bu yüzden bu hatalardan kaçının. Yukarıda verilen tavsiyelerin sezgi karşıtı olduğunu biliyoruz, ancak bu ipuçları gerçek hayatta işinize gerçekten yarayacaktır.

 

Bu noktada, bu hataları ya da bazılarını çoktan yaptım mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Yapmış olsanız bile endişelenmenize gerek yok. Daha öncede belirttiğimiz gibi bunlar sık yapılan hatalardır. Yine de geç kalmış sayılmazsınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey bu hatalara yeniden düşmemektir.

 

Şimdi nelerden kaçınmanız gerektiği konusunu hallettiğimize göre bundan sonra neler yapmanız gerektiği meselesine geçebiliriz.

 

2.Adım

Bu noktada yapmanız gereken ilk ve en önemli şey onunla olan bütün iletişiminizi kesmenizdir. Aklınızdan geçenler:

 

“Ya hayatına devam ederse?”

 

“Ya başka biriyle çıkmaya başlarsa?”

 

“Ya ben birlikteyken ne kadar iyi olduğumuzu hatırlatmadığımda ilişkimizi tamamen unutursa?”

 

Hepsi de güzel sorular. Ve hepsinin cevabı “hayır, bunların hiçbiri olmayacak”.

 

İletişiminize biraz ara verin

Birini öyle hemen unutmak kolay değildir. Yaşanan bir ayrılıktan sonra insanın hayatına devam etmesi kolay olmaz. Tüm bunlar sizin için kolay olmadığı gibi, onun için de kolay olmayacaktır. Dışarıdan sakin ve umursamaz görünse bile, gerçek şu ki o da muhtemelen içte içe sizin kadar acı çekiyordur.

 

Burada bahsedilen eski sevgilinizle olan irtibatınızı sonsuza dek kesmeniz değildir. Elbette onunla yeniden konuşacak ve belki de yeniden birlikte zaman geçireceksiniz, ancak bu belli bir süre geçtikten sonra mümkün olacaktır. Bu süre ayrılığınızın üzerinden geçen zamana bağlı olarak bir hafta, iki hafta, hatta bir ay olabilir. Şüphesiz, bu süreyi onların hayatlarına yeniden devam edecekleri kadar uzatmak istemezsiniz.

 

Kendisine onunla iletişiminizi kestiğinizi ya da keseceğinizi söylemek zorunda değilsiniz. Eğer aynı iş yerinde çalışıyorsanız karşılaştığınızda yalnızca “merhaba” deyin. Gerçekten gerekmedikçe uzun sohbetler etmekten kaçının. Aranızda kısa bir gündelik konuşma geçebilir, ancak sohbeti uzatmaya çalışmayın.

 

Aranızdan bazılarının ayrılıklarının üzerinden bir ay geçmiş olabilir ve bu yüzden doğrudan diğer aşamaya geçmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yapmayın, çünkü bir sonraki adıma geçmeden önce bu adımda yapmanız gereken birkaç şey daha bulunuyor. Bu yüzden bu ay size verilen görevleri tamamlayıp, ondan sonra bir sonraki aşamaya geçmeye çalışın.

 

Peki önümüzdeki ay ne yapacaksınız?

Mantıklı düşünmeye başlayın

Bir sonraki aşamada yapmanız gereken şey neden eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istediğinizi düşünmektir. Bir ayrılıktan sonra çoğu insan karmaşık ve duygusal bir ruh durumunda olurlar ve kendilerine aşağıdaki cümleler gibi gerçek olmayan şeyler söylerler:

 

Onsuz yaşayamam!

Başka birini bulamam!

Bir daha asla sevemem!

Bunların hiçbiri doğru değildir. Hayatınızın onla ya da onsuz devam edeceği gerçeğini kabullenmelisiniz. Eski sevgilinizle yeniden bir araya gelemeseniz bile yeniden sevecek ve mutlu bir yaşam süreceksiniz. Bunun anlamı eski sevgilinizi tamamen unutmanız gerektiği değil, hayatınızın eski sevgiliniz olmadan da güzel ve heyecan verici olduğudur. Yaşamı seven biri olduğunuzda insanlar da sizi sevecektir.

 

Şimdi yeniden mantıklı düşünebildiğimize göre ilişkinizi düşünmeye başlayın. Eski sevgilinizle uzun ve sağlıklı bir ilişki yürütebileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? Kalbinizle değil, aklınızla düşünün. İlişkinizin nasıl olduğunu hatırlayın. Bu durumda en iyi ve en doğru kararı verebilecek kişi sizsiniz. Eğer ilişkinizi kurtarmaya değer olduğunu düşünüyorsanız okumaya devam edin.

 

İlişkinizde neyin ters gittiğini anlamaya çalışın

Neyin ters gittiğini anlayıp üzerinde çalışmanız gerekiyor. Kendinizi geliştirmediğiniz sürece eski sevgilinizin ilişkinizi bitirmesine neden olan şey her neyse onun sizi yeniden terk etmesine neden olacaktır.

 

Şüphesiz her ayrılık farklıdır, ancak genellikle ayrılığın asıl sebebi ayrılık aşamasında asla ortaya çıkmaz. Bazen sevgililer ayrılırken “seni artık sevmiyorum” ya da “bu ilişki artık yürümüyor” gibi yavan bir mazeret sunabilirler. Ya da ayrılık sebebiniz sadakatsizlik olabilir. Bu durumda sizi neden aldattığını anlamaya çalışın ve size sunduğu mazeretin altında yatan asıl sebebi düşünün.

 

Erkeklerin ve kadınların mutlu bir ilişkideki ihtiyaçları birbirinden farklıdır ve uzun süreli mutlu bir ilişki istiyorsanız sevgiliniz ya da eşinizin ne istediğini ve arzuladığını anlamalısınız. Erkek bir ilişkiyi bitirdiğinde, bunun sebebi karşılarındaki kadından istedikleri şeyi alamamasıdır. Bu sadece seks olmak zorunda değil. ‘’Senin için değiştim” taktiğini kullanmaya çalışmadığınıza dikkat edin. Böylesi yoğun duygular işin içine girdiğinde kararlarda mantığın etkisi çok azdır. Fakat kendinizi iyi yönden değiştirir ve meseleleri birlikte çözmeye çalışırsanız, uzun vadeli mutlu bir ilişki sürebilirsiniz.

 

Formda olun, sosyalleşin ve hayatınızın keyfini çıkarmaya başlayın

Eski sevgilinizle yeniden irtibata geçmeden önce yapmanız gereken birkaç şey daha bulunmaktadır.

 

Formunuzun yerinde olması gerçekten önemlidir. Her gün yapacağınız yarım saatlik egzersiz stresinizi azaltacak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve formunuzu geri kazanmanızı ya da korumanızı kolaylaştıracaktır.

Arkadaşlarınızla zaman geçirmeye başlamalısınız. Sosyalleşme önemlidir. Bu eski arkadaşlarınızla arayı kapatmak ve hoşlandığınız şeyleri yapmanız için iyi bir zamandır.

Kendi istediğiniz şeyleri yapın. Hobiniz olabilecek bir şey. Ya da yeni bir hobi edinin.

Yukarıda bahsedilenler size şu anda önemsiz görünebilir, fakat bize inanın tüm bunlar önemli şeylerdir. Bu tavsiyelere uymanız hayatın ne kadar güzel olduğunu fark etmenizi sağlayacak ve hayatınızın değerini anlamaya başladığınızda eski sevgilinizin gözünde hemen daha çekici bir hale geleceksiniz. Ayrıca bu tavsiyeler kendinizi daha sağlıklı ve güven dolu hissetmenizi sağlayacaktır ki bu da planın 3. Adım için oldukça önemlidir.

 

Bu dönemin sonuna doğru duygusal olarak değil, mantıklı bir şekilde düşünmeye başlamış ve ilişkinize bir şans daha verip vermeyeceğinize karar vermiş olacaksınız. Ve artık 3. Adım’a hazırsınız.

 

3.Adım

Tamam. Artık sakinsiniz, kırgın değilsiniz ve eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istediğinizden eminsiniz.

 

Bu adım, ayrılığınızın üzerinden en az bir ay geçtikten ve daha önce anlatılan adımlarda verilen tavsiyeleri yerine getirdikten sonra yapmanız gerekenlerdir.

 

İletişime geçin

Artık eski sevgilinizle yeniden iletişime geçebilirsiniz. Bu ilk aşama elbette onunla yeniden bir araya gelmek istediğinizi söylemeyeceksiniz. Onu arayabilir, cep telefonuna mesaj atabilirsiniz, elektronik posta yollayabilirsiniz ve facebook duvarına yazabilirsiniz.

Fakat eski sevgilinizle yeniden iletişim kurmanın en etkili yolu ona kendi el yazınızla bir mektup göndermeniz olacaktır. Cep telefonu mesajları ve elektronik postalar dünyasında, kendi el yazınızla yazdığınız bir mektup 10 tane mesaja bedeldir. Bir düşünün, arkadaşınızdan gelen bir mektup sizi ne kadar duygulandırırdı. Yalnızca facebook duvarınıza bir şeyler yazmaktansa, zaman ayırıp size mektup yazdıkları için minnettar kalmaz mıydınız? Duygusal olarak etkilenmez miydiniz?

 

Ancak, dikkatli olun. Mektupta yazdıklarınız sizin durumuzu olumlu ya da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden sözcük ve ima seçimlerinize çok dikkat etmelisiniz.

 

Buluşun

Yeniden iletişime geçtikten sonra aldığınız tepkinin olumlu olduğunu düşünüyorsanız, eski sevgilinize onunla buluşmak istediğinizi söyleyin. Randevunuz birlikte bir akşam yemeği yemek ya da sinemaya gitmek olmasın. Kısa ve hoş bir randevu olsun. Hatta buna bir randevu bile demeyin. Ona yalnızca onunla görüşmek istediğinizi söyleyin. Belki kısa bir öğle yemeği yemek ya da kahve içmek olabilir. Sadece arayı kapatmak için.

Ayrılık, Ayrılığın acısı, Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın, Yalvarmak, yakarmak, Paspas Sendromu, İletişime geçin, Buluşun, Aşık olduğu kişi olun
Ayrılık, Ayrılığın acısı, Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın, Yalvarmak, yakarmak, Paspas Sendromu, İletişime geçin, Buluşun, Aşık olduğu kişi olun

Bu buluşma eski sevgilinizle duygusal olarak yeniden bağ kurabilmeniz içindir. Sorunlarınızı halletmeye ve ilişkinizde neyin ters gittiğini konuşmaya çalışmayın. Aslında ayrılan çiftin arasında tutku varsa ilişkilerdeki büyük sorunlar kendi kendilerine çözülürler, fakat tutku yoksa en küçük ve basit sorunlar bile aşılamaz.

 

Bu duygusal olarak yoğun, kısa buluşmayı olumlu bir şekilde atlatabilirseniz, bunun ilişkinizin neden bittiğine dair yapacağınız iki saatlik bir konuşmadan daha etkili olduğunu göreceksiniz.

 

Aşık olduğu kişi olun

Buluşmayı ayarladıktan sonra eski sevgilinize nasıl iyi yönde değiştiğinizi göstermek zorundasınız. Onun bir zamanlar aşık olduğu kişi olmalısınız. İlişkinizdeki sorunlardan bahsetmeyin, fakat o bunlardan bahsetmek istiyorsa yalnızca dinleyin ve cevap vermemeye özen gösterin. Eğer bu konuyu tartışmakta ısrar ediyorsa, ona şu anda bundan bahsetmek istemediğinizi, belki başka bir zaman tüm olanları konuşabileceğinizi söyleyin.

 

İnsan psikolojisiyle ilgili olarak bilmeniz gereken çok önemli bir şey bulunmaktadır. Beynimiz, duyguları nesnelerle, olaylarla, kokularla ve diğer insanlarla ilişkilendirir. Örneğin taze pişirilmiş bir kek kokusu size çocukluğunuzdaki güzel anıları anımsatabilir. Benzer şekilde beynimiz insanları bir ilişkideki kötü anılarla ilişkilendirir. Eğer eski sevgilinizle kötü bir şekilde ayrıldıysanız muhtemelen beyni sizinle kötü duyguları ilişkilendirmiş demektir. Ve ayrıldığınızda ya da kavga ettiğinizde nasıl hissettiyse sizi gördüğünde de aynı şekilde hissedecektir. Bu yüzden yarattığınız kötü etkinin yeniden baskın çıkmaması için elinizden geleni yapmalı ve ona karşı çok nazik ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

 

Doğru adımları atın

Bu buluşma yeniden onunla bağ kurma ve ikinizin de ilişkinizi yeniden gözden geçirebilmeniz için kısa ancak hoş bir fırsat olacaktır. Yine de bu kısa zamanı doğru adımları atarak eski sevgilinizin sizinle yeniden bir araya gelmeyi düşünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yüreğinizdeki ateş hala ilk günkü gibiyse ve onda da bir şeylerin hala canlı olduğunu hissediyorsanız, kalbiniz ve mantığınız size hangilerinin doğru adım olduğunu size fısıldayacaklardır. İyi şanslar!

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Uggurkonya5068475837

Selam konyadan bekarım 29 yasım 172 boyum 68 kilom esmerim ciddi 05068475837 tanısmak isteyen kızlar arasın ben konya merkezde yasıyorum

Fatih

Merhaba ben fatih esmer 17.5 boyunda olgun ciddi kendini bilen yerine göre hareket eden kendini yetiştirmiş kişiliği oturmuş ciddi kültürlü uyumlu anlayışlı saygılı bir insanım turkiyede yaşıyorum seninle tanışmak konuşmak arkadaş olmak istiyorum bende duygularıma göre hareket ederim ve götürdüğü yere kadsr giderim gezmeyi eğlenmeyi severim ve herzaman yaninda olurum adam gibi her konuda anlayışlı hoşgörü sahibi bir insanım ciddi olarak görüşmek hayatında yaninda olmak istiyorum 0090 541 512 22 13 watsabtan yazarsan tanışabiliriz konusabiliriz

2
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x