Bayan Arkadas BulBayan arkadas ilanları

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?

4.2 5 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?

Ben Esra 33 Yaşındayım. Ciddi birilerini arıyorum. Adıyamanda Yaşıyorum. Gözyaşım kederden miydi yarım Çektıgım kaderden mıydı? İçtim heğ ona sarıldım yarım Tek dostum kadehlerimiydi Özledim gitme deseydin yarim Bırakma etme deseydin Şimdi ardıma bakmazdım yarım Elini tutabilseydim
Ne arıyorum: Gözyaşım kederden miydi yarım Çektıgım kaderden mıydı? İçtim heğ ona sarıldım yarım Tek dostum kadehlerimiydi Özledim gitme deseydin yarim Bırakma etme deseydin Şimdi ardıma bakmazdım yarım Elini tutabilseydim

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?, ciddi evlilik, adıyaman evlilik
Resim galeryası

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz? 1
Diğer resimleri görebilmek için giriş yapman gerekiyor!
Görünüm
Boyum: 166 – 170 cm (65,1 – 66,9 inch)
Göz rengim: Kahverengi
Saç rengim: Sarışın
Figürüm: Orta
Ağırlığım: 46 – 50 kg ( 99.3 – 100.2 lbs)
Hayat
Medeni durumum: Bekar
Beslenmem: Sağlıklı besleniyorum
Sigara durumum: Hayır, ama sigara kullananlarla problemim yok
İçki alışkanlığı: Hayır
Ana dilim: Türkçe
Egzersiz durumum: Normal
Kim ile yaşıyorsun?: Anne/babamla yaşıyorum
Çocuklarım: Çocuklarım yok
Çocuk isteğim: Evet
Eğitim durumu: Lise
İşcilik durumum: Diğer
Mesleğim: Diğer
1. yabancı dilim: Türkçe
2. yabancı dilim: Türkçe
Diğer dilim: Türkçe
Kişiliğim: Maceracı

Hayat

Medeni durumum: Bekar
Beslenmem: Sağlıklı besleniyorum
Sigara durumum: Hayır, ama sigara kullananlarla problemim yok
İçki alışkanlığı: Hayır
Ana dilim: Türkçe
Egzersiz durumum: Normal
Kim ile yaşıyorsun?: Anne/babamla yaşıyorum
Çocuklarım: Çocuklarım yok
Çocuk isteğim: Evet
Eğitim durumu: Lise
İşcilik durumum: Diğer
Mesleğim: Diğer
1. yabancı dilim: Türkçe
2. yabancı dilim: Türkçe
Diğer dilim: Türkçe
Kişiliğim: Maceracı

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?_resim

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?, ciddi evlilik, adıyaman evlilik
Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilir misiniz?, ciddi evlilik, adıyaman evlilik

Bu sorunun cevabı evet! Nasıl mı?

İşte size hafızayı güçlendiren, beyni yaşlanmaya karşı koruyan gıdalar:

Süt ve süt ürünleri: Süt, yapısında insan yaşamı için bütün besin öğelerini barındırması nedeniyle her evresinde olması gereken bir doğal besindir. Sütün içinde sadece varolmayan şey C vitamini ve demirdir ama onun dışında o kadar çok besin öğesini içerirki adeta tek başına sütle biz bir ömür boyu bile yaşayabiliriz. İçerdiği yüksek protein ile vücut dokularının gelişmesine yardımcı olan süt ve süt ürünleri odaklanma ve hafızayı geliştirir. Büyümeyi ve gelişmeyi sağlayan süt, vücuda güç verir ve kemikleri sağlamlaştırır. Beyin için oldukça faydalıdır ve beynin ihtiyacı olan enerjiyi sağlar. Görme yeteneğini korumada faydalıdır, içerdiği B vitamini hafızayı güçlendirir. E vitamini ise hücrelere zarar veren maddelere karşı savaşır ve bu maddeleri etkisiz hale getirir. Alzheimer’a karşı koruma sağlar. Sütün içinde varolan D grubu vitaminleri, kalsiyum ve özellikle laktoz bizim enerjimizi sağlamamızın dışında kemik gelişimimizi tamamlamamız için, bütün beyin hücrelerimizin gelişmesinde, aynı zamandada bu vitamin öğelerinin birbirleriyle tamamlayarak insan ömrünün tek başına yetebilen tek ürün özelliği olur.

Yumurta: Yumurta, anne sütünden sonra insanın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini bulunduran tek besindir. Yumurta tüm besinler içerisinde en kaliteli proteini içermektedir. Çünkü yumurta proteinin de insan vücudunda sentezlenemeyen ve kesinlikle besinler ile dışarıdan alınması gerekli olan “elzem amino asitleri” bulunmaktadır. Yumurta sarısındaki A vitamini gözün iyi görmesini sağlar, kemik gelişimi ve sağlıklı dişler için de gereklidir. Vücut hücrelerinin gelişmesine yardım eder. Solunum ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar. A, B, B12, D vitaminleri içeren yumurta beynin hafıza ile ilgili bölümünün gelişmesinde etkin rol oynar. Ayrıca yumurta da bulunan kolin, beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Balık: Balıkta bol miktarda fosfor bulunur. Fosfor erkeğin cinsel gücünü arttırır, Çin nüfusunun bir milyarı aşmasının nedenlerinden biri de Çinlilerin balığa düşkün olmalarıdır. Fosfor, öte yandan, kadın cildini de güzelleştirir. Fosforla beslenen kadın aşk elektriği yayar. Bilimsel incelemelere göre, kadının bedeninde erkeği çeken büyüleyen bir aşk ışığı yayılır. Bedene güç ve enerji verir, zihin yorgunluğunu giderir. Yapısındaki demir sayesinde kan yapan balıktaki kalsiyum kemiklerin büyümesini sağlar ve özellikle çocukluk çağlarında gelişmeyi kolaylaştırır. Ayrıca balık etinde bulunan A vitamini gözlere kuvvet verir. Çok balık yiyenler yaşlılıklarında bile görme rahatsızlığı çekmezler.

Karides: Beynin besini olan karides vücuda önemli yararı olan Omega 3 yağ asitleri sağlar. Dikkat süresini uzatır. Karides selenyum minerali açısından oldukça zengindir. Selenyum kanser ve bu tarz ciddi hastalıklara sebebiyet veren maddeleri etkisiz hale getirir. düşük kalorili bir protein kaynağıdır. Bir porsiyon karideste yaklaşık 23,7 gram protein ve 112 kalori vardır. İyi bir D vitamini kaynağı olan karides dişlerin ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kalsiyum ve fosfor dengesini de sağlar.Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan karides beyin fonksiyonlarının düzenli gelişimini ve çalışmasında etkilidir. Ayrıca içerdiği B12 ile kan hücrelerinin gelişimini destekler. Diş etleri rahatsızlıklarında da anti-enflamatuvar etkisiyle bilinir.

Çikolata: Sadece kokusuyla mutluluk hormonunu harekete geçiren çikolata, içinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanserle mücadelede etkin rol oynuyor. Aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı olan çikolata güçlü kemiklerin oluşmasını sağlıyor. İçerdiği potasyum sayesinde stresle mücadele eden çikolata, büyük miktarda bakır da içeriyor. Bakır ise vücudun demiri absorbe etmesine yardımcı olarak cilde, damarlara ve dokulara faydalı olmasını sağlıyor. Çikolata vücudu yaşlanmaya karşı koruyan en önemli şeylerin başında geliyor. Kakao oranı yüksek olan bitter çikolata, sütlü çikolataya oranla 3 kat daha fazla antioksidan içeriyor. Günlük bir miktar bitter çikolata tüketmek, yaşlanmaya karşı korurken, kanser riskini de en aza indiriyor. Bu tatlı mucizenin tarihi M.Ö. 1000 yıllarına dayanıyor. O yıllarda Amerika’da yaşayan yerliler, kakao tohumlarını öğütüp enerji veren içecek yaparlarmış. M.S. 1550 yılında İspanyol Cortes’le Avrupa’ya sıçrayan kakao tohumlarının, ağzımızda çikolata olarak erimesi yaklaşık 800 yılı bulmuş.

K vitamini zengin olan sebzeler: Sebzelerin yeşil bölümünde, ıspanakta, kabakta, marulda, yeşil domateste, çam iğnesinde, yeşil biberde bol bir şekilde bulunan K vitamini, insan bağırsağındaki bir grup bakteri tarafından üretilir. K vitamininin tamamına yakını vücutta kullanılır, yalnızca küçük bir bölümü karaciğerde depolanır. Brokoli, kuşkonmaz, ıspanak, kırmızı lahana gibi sebzeler içerdikleri zengin K vitamini nedeniyle beyin gücünü arttırır. Konsantrasyonun sağlanmasını kolaylaştıran bu sebzeler aynı zamanda hücre hasarını giderir. Alzheimer riskini azaltır. Günlük K vitamini ihtiyacı yetişkinlerde 80-150 mg. kadardır.

Kırmızı soğan: İçerdiği ‘fisetin’ ile uzun dönemli hafızayı arttırır. Kırmızı soğan ayrıca safra kesesinde taş oluşumunu önler, kalp çarpıntısını giderir ve kolestrolü düşürülmesini de sağlar.

Soğanın faydaları

Böbrek ağrısını dindirir.

Vücutta biriken zararlı maddeleri ve suyu atar.

Romatizma, mafsal iltihabı, idrar tutukluğu, damar sertliğinde faydalıdır.

Zihin yorgunluğunu dindirir.

Cinsel gücü artırır.

Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur.

Zayıflamayı sağlar.

Baygınlığı geçirir.

İdrar söktürür.

Prostat bezinin hastalanmasını önler.

İktidarsızlıkta faydalıdır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır.

Öksürük söktürür, bronşları temizler.

Dolama ve arpacıkta da faydalıdır.

İhtiyarlamayı geciktirir.

Koroner damarları genişletir

Astım nöbeti, akciğer hastalıkları, grip ve soğuk algınlığında faydalıdır.

Şeker hastalarında faydalıdır.

İştah açar.

Kalbi kuvvetlendirir.

Kandaki şeker seviyesini düşürür.

Cerahatlerin boşalmasına yardımcı olur.

Kolera ve veremde bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur.

Meyveler: Yaban mersini, çilek, böğürtlen gibi antioksidan bakımından zengin olan meyveler hücre hasarlarının giderilmesini sağlar. Kivi, üzüm, portakal ve elma ise hafızayı güçlendiren meyveler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bazı meyveler ve faydaları:

Armut: Böbreklerin duzenli calismasini saglar. idrari bollastirir. Bobrek kum ve taslarinin dokulmesine yardim eder. Yuksek tansiyonu dusurur. Kani temizler butun salgi bezlerinin normal calismasini saglar. Kansizligi giderir, kabizligi onler. Sinirleri yatistirir.

Zihni yorgunlugu giderir. Susuzlugu keser. Tukuruk ifrazatini artirir. Hamilelerin kusmalarini azaltir. Hazimsizligi giderir. Mafsal kireclenmesi, nikris ve romatizmada faydalidir. seker hastalari da yiyebilir. Midesi zayif olanlarin kompostosunu icmeleri tavsiye edilir. Yemeklerden once yenecek olursa daha faydali olur.

Ananas: Taze ananas içinde bulundurduğu protein sindiren enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı yada yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.

Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.

Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir.

Vücuttaki yağı azaltarak kanser riskini azaltır. Lifli bir besin olduğu için kroner kalp hastalıkları riskini azaltır. Doymuş yağ oranını ve kolestrolü düşürdüğü için yine kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Vücutaki sodyum oranını azalttığı için de yüksek tansiyon riskini azaltır.

Avokado: Meyvelerinin etli kısımlarında sabit yağ, potasyum ve A, D, E vitaminleri bulunan avokadonun sabit yağında da ayrıca protein ve vitamin vardır. Yapraklarında yüzde 3 oranında uçucu yağ bulunan avokado, içerdiği antioksidan maddeler nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirirken, aynı zamanda kozmetik sektöründe cilt bakımı kremlerinin bileşiminde kullanılır.

Avokadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder.

Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.

Ayva: Ayvanın faydaları Protein, karbonhidrat, kalsiyum, demir, fosfor, potasyum, sodyum ve C vitamini içerdiği ile vücut için bir çok yararı bulunan ayva bunların yanında bir çok derde de deva bir meyve.

Ayva, çocukların sağlığını korur, büyümelerini ve gelişmelerini hızlandırır.

Bir çok hastalığın şifası olan ayva, kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisi için faydalı.

Ayva her yaştaki kişinin sinir sistemini güçlendirir

Mide ve bağırsakları zararlı mikroplardan koruyup hazımsızlık gibi sorunları önler.

Cildi ve tırnakları zinde, parlak ve daha sağlıklı hale getirir.

Grip ve nezlenin iyileşmesini hızlandırır.

Ayva veya ayva suyu ishalin geçmesi için de çok yararlı. Meyvesi ya da meyvesinden hazırlanan şurup ve komposto ishale iyi gelir.

Vücudun gücünü artırarak, zinde tutmaya yardımcı olarak yorgunluk ve bitkinlikten korur.

Ayva ağız kokusunu önler.

İçerdiği vitamin ve minareler ile kalp ve damar hastalıklarından korur, varisi önler ve varis tedavisinde yardımcı olur.

Ayvanın cinsel gücü artırdığı söylenmektedir.

Ayva kandaki kötü kolesterolü düşürerek damar sertliğini önler.

Ayva hoşafı ağızdaki yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Tereyağı ile pişirilen ayva, balgamı söker, kronik öksürüğe, solunum sistemi hastalıklarına ve bronşite iyi gelir.

Ayva çiçeği kaynatılarak içilirse anne sütünü artırır, kalbi güçlendirir ve baş ağrısına iyi gelir.

Ayva kabuklarının kaynatılıp içilmesi, idrar yolu iltihaplarında iyileşmeyi hızlandırır.

Ağızdaki yaralar, boğazdaki şişlik ve ağrı için ayvanın kendisi veya yapraklarının kaynatılarak suyu ile gargara yapılması mucize etkiler ortaya koyuyor.

Dudak çatlamalarını önlemek ya da iyileştirmek içinde ayva çekirdeklerinin kaynatılıp dudakların bu suyla yıkanması öneriliyor.

Ayva yaprakları çay gibi demlenip içildiğinde sakinleştiriyor ve uykusuzluğa iyi geliyor.
Şeker içeriğinin düşük olması nedeniyle şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor

Çilek: Çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunmaktadır. Ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengindir.

Çilek vücuda kuvvet verir. Kolesterolü düşürür ve damar tıkanıklığını önler. Aynı zamanda çok iyi bir antioksidan olan çilek bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı kuruyucudur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına çok faydalıdır. Bağırsak kurtlarını döker, idrar söktürür ve vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Kanı temizler. Diş etlerini güçlendirir ve ağız kokusunu giderir. Sakinleştirici etkisi ile tansiyonu düşürür ve stresi azaltır. Ateşi düşürür. Romatizma ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Cildi nemlendirir, tazelik ve güzellik verir.

Dut: Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir. Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır. Ateş düşürür. Karaciğeri kuvvetlendirir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder. Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır. Aç karnına yenirse kabızlığı giderir ve hatta ishal yapabilir, bağırsak kurtlarını düşürmeye de yardımcı olur.

İbni Sina diyor ki:

“Tatlı dut yaprağı, üzüm yaprağı, siyah incir yaprağı yağmur suyu ile iyice kaynatılır, elde edilen mayi ile saçlar yıkanırsa, siyahlaştırır. Dut ağacının kabuğu bal ile yenilirse, bağırsaktaki kurtları döker. Ham dut yaprağı ağzında çiğnenirse, diş ağrısını keser. Akrebin soktuğu yere konursa, ağrısını izale eder.” Beyaz dut yenilirse idrarı söktürür.

Dut yaprakları kaynatılıp birer bardak içilir ise ishale iyi gelir.Ekşi dut yenirse ağıziçi iltipahlanmasına ve safrayı söker iyigelir.

Elma: Elmanın verdiği enerji 100 gramda 54 kaloridir. Bu enerji yağdan değil, meyve şekeri ve organizma tarafından ağır olarak sindirilen şekerden gelmektedir. Bu veriler ve genel anlamıyla elmanın besleyici özelliği, bu meyveyi özellikle spor yapanlar için vazgeçilmez yapar. Gerçekten de fiziksel aktiviteler çerçevesinde elmanın içeriğindekiler spor öncesinde, sırasında ve sonrasında organizma üzerinde pozitif etkiler yaratır.

Düzenli tüketilmesi durumda içerdiği posadan dolayı bağırsakları çalıştırıyor. Kabızlık, kalın bağırsak kanserinin en önemli sebeplerinden biri. İçerdiği antioksidanların kanseri önlediğine inanılıyor. Elmanın içindeki antioksidanlar sigara içenlerde mesane kanseri riskini azaltıyor.Elmanın içindeki antioksidan maddeler, özellikle de Quercetin, kandaki kolesterolün okside olup damar çeperine yapışmasına engel oluyor. Böylece yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve felci önlüyor.Elmanın içindeki pektin maddesi şekeri içine hapsederek bağırsakta hızlı emilimi dolayısıyla kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesini önlüyor. Doktorunun tavsiyesi dahilinde elma, şeker hastalarının tüketebileceği en faydalı meyvelerden biri.

Kuruyemişler: Kabak çekirdeği ve ay çeğirdeğinde bulunan mineraller kavrama yeteneğini geliştirir. Uykusuzluğa da iyi gelen bu kuruyemişler daha net bir düşünce akışının olmasını sağlar.

Yeşil çay: Düzenli olarak yeşil çay tüketmek beyin fonksiyonlarının korunmasını sağlar.

Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
ugurkonya05068475837

Konyadan ciddi bayan arkadas arıyorum Selam konyadan bekarım 29 yasım 172 boyum 68 kilom esmerim ciddi 05068475837 tanısmak isteyen kızlar

Aynalıtahir_37

Merhaba esra hanım adım erdal sizinle tanışmak istiyorum numaram 05416958247 watsabım açık tanışalım bekliyorum

veli

 Merhaba evlilik yolunda sizi tanımak istiyorum Kimya Teknik kadrosundan emekliyim Maddi ve Manevi olarak hazırım 
  karşılıklı olan sevgi arıyorum.0507 -2310709 Ben aşkımı ne aklımla ne kalbimle severim ruhumla severim akıl 
  unutur kalp durur ruh ne unutur nede durur ben ruhumla severim seni.
  Maddi olarak şükür iyi konumda olup tek aradığım karşılıklı olan gerçek sevgi saygı bu değer yargılarını sizinle
  tamamlamak istiyorum bu duygularımı anlayıp karşılık verirseniz beni mutlu edersiniz hayatım boyunca sigara ve 
  içki kullanmadım ilgili ,duygusal ve net yapıya sahibim eşim olmanı istiyorum yuvamızı kuralım
  nikah işlemlerini tanıma sürecinden sonra uzatmak istemiyorum.Çocuklarım annesinde kalıyor tek çocuk olup bulgaristan göçmeniyiz
  ben İzmir Bornova doğumluyum.6 ay özdere 6 ay bornovada yaşıyorum tek eksiğim yeniden aile olmak sizinle nasip olursa 
  yeni dairede yeni bir başlangıç yapmak istiyorum.
  Karşımdaki bayanın sıcak kanlı,konuşkan,hareket ve davranışlarıyla ilgili(yapmacık olmayan) olmasını istiyorum.
  Gerçekten evlilik arayıp tanıma sürecinden sonra evlenmek isteyen bayansan hoşgeldin hayatıma diyorum…

RAMAZAN aydln

Bende evlenir misin Ben Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıyorum Esenler temizlik göreyim arabam var evimde var Evlenmek istiyorum

emrah

birliktelik yaşamak isteyen her yaştan ciddi bayanlar arayabilir 0531 365 08 20       Aksu Antalya

Serkan

İST OTURAN KIZLAR ÖNCE OKUYUN şartlarım uyarsa konuşalım ısrarcı degilim pişman olacagınız hiçbir şeyi istemem (olgun uzun boyluyum yaş boy takıntısı olan asla aramasın) Güvenilir bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR reel görüşmelerde Maddi destek olurum telim 05436381524 özele açıktır istanbul dışı ve evliler asla aramasın

Mustafa

Adim mustafa manisaliyim aslan burcuyum 30 yaşındayim 1.90 boyunda 85 kilo ela gozlu bekar bir erkeğim ciddi durust edepli ahlakli namuslu helal süt emmis hanim hanımcık bayan eş ariyorum backdog4520@gmail.com
Tel;05513902801
sevgi saygı hürmetler…

mertemre

SADECE KIZLAR ARASIN LÜTFEN İstanbul-Anadolu yakası 195Boy 88 kğ elagöz olgun bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR takıntıları olmayan tercihen zayıf kız arıyorum arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ASLA PİŞMAN olmazsınız 05465781822 özele açıktır mail ve skypyem mertemrekaptan1907@hotmail.com

mert

LÜTFEN okumadan aramayın İstanbul-Anadolu yakası Üsküdar Beykoz Ümraniye civarından bir kız arıyorum 195Boy 88 kğ elagöz olgun Güvenilir bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR takıntıları olmayan olgun uzun boylu erkekle konuşmak isteyen her yaş kızlar arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ısrarcı biri degilim reel görüşmelerde Maddi destek olurum ASLA PİŞMAN olmazsınız telim 05465781822 özele açıktır mail ve skypyem mertemrekaptan1907@hotmail.com evliler yaş boy takıntısı olanlar aramasın

Can

Beyninizi yaşlanmaya karşı koruyabilirmiyiz bilmem ama silbaştan yapa biliriz onu
Hayatimizi paylasabileçgmiz biri ile olursa

10
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x