ciddi arkadaş arama

Ben Nez 43 yaşındayım. İzmirde Yaşıyorum. Ciddi Bir arkadas arıyorum. pişirme ve yemek pişirme yanı sıra bir motosiklet binmek mizahi, hayvan seven bir inşaat mühendisiyim. Ben boş zamanlarım hayvanat bahçemi (2 kedi, 2 köpek) önemsiyorum ve ailemle zaman geçiriyorum. İnancım benim için önemli ama dinimi nasıl uygulamak istediğime karar vermesini istiyorum. Benim için Tanrı’ya ve hayatımdaki insanlara olan sevgi, başkalarının gözünde iyi bir müslüman olmaktan daha önemlidir.
Şüphe vardı: Hayatımı paylaşabileceğim, beni olduğum kişi olarak takdir edebilecek birini arıyorum. Açık fikirli olmalı, dünyayı birlikte fethetmeye istekli olmalı (kelimenin tam anlamıyla :), sevgi dolu ve sevecen. Ayrıca hayvanları sevmeli ve yemekten zevk almalıdır. Allah’ı seven ama aynı zamanda günlük zevklerin tadını çıkarabilen birini arıyorum.

ciddi arkadaş arama, ciddi arkadaş, ciddi bay arkadaş

ciddi arkadaş arama, ciddi arkadaş, ciddi bay arkadaş

Boyutum: 166-170 cm (65,1 – 66,9 inç)
Göz rengim: yeşil
Saç rengim: kahverengi
Rakam: ortalama
Ağırlığım: 71-75 kg (154,4 – 165,3 lbs)
hayat
Medeni durumum: bekar
Diyetim: vejetaryen
Sigara içme durumum: Hayır, asla
Alkol içer misin? Hayır.
Anadilim: Almanca
Fitness seviyem: Zor eğitimli
Kendi evim: Oda arkadaşımla yaşa
Çocuklarım: Çocuğum yok
Çocuk sahibi olma arzum: Emin değilim
Eğitim seviyem: üniversite
Mesleğim: çalışan
Mesleğim: mimarlık / inşaat
1. Yabancı dil: İngilizce
Kişiliğim: güvenilir
din
Benim payım: Sunnit
Benim pratiğim: yaşamaya çalış
Bir başörtüsü mü takıyorsunuz yoksa bir başörtüsü mü arıyorsunuz?
Dönüştürüldünüz mü?: Evet
Aile değerleri: Liberal
İlgi
Favori seyahat yerlerim: plaj, şehir tatili, macera tatili
Hobilerim: sinema, müzik, seyahat, yemek pişirme, hayvanlar, müze / sergi

Tam adı Nezihe Kalkan olan şarkıcı, disk´e bağlı maden-iş sendikasından bir baba ile her zaman kot giyen ve makyaj yapmayan, bir annenin kızı olarak 1979 Türkiyesi´nde doğdu. Doğumundan kısa bir süre sonra 12 eylül olduğu için, daha Türkiye’ye dair anıları belleğine yerleştiremeden Londra’ya uçtu. Bugün Türkiye’de meşhur olduğu ismi ise İngiltere yıllarındaki küçük arkadaşlarından kaynaklanıyor: Bu ismi baştan sona söyleyemeyen arkadaşları ona kısaca Nez diyorlar. Bugünkü Nez´in yaptıkları ise o zamanlardan belli. İki kültür arasında kendini biraz sıkışmış hisseden küçük kız, yarı İngilizce, yarı Türkçe hikayeler uydurup kendi kendine oyunlar kuruyor. Londra’ya ziyaretlerine gelen anneannesi, babaannesi daha bavullarını açamadan onun bir sahneye dönüştürdüğü yatağı üzerindeki şovlarını izlemek zorunda kalıyorlar. Ama küçük Nez aynı zamanda Londra meydanlarında yapılan Nelson Mandela’ya özgürlük yürüyüşlerinin önde gidenlerinden. Siyaset seven Türklerin saatler süren toplantılarında, ünlü mültecilerin mesela Melike Demirağ´ın çocuklarıyla oynayıp yorulduktan sonra, yan yana iki sandalyeyi yatak yapıp uyuyor. Nelson Mandela’nın kim olduğunu, Melike Demirağ´ın Türkiye’de sahiden de ünlü olduğunu çok sonraları öğreniyor. Kişiliği orada şekillense de genleri İngilizlere çok yakın olmasını engelliyor. Daha çok orada yaşayan farklı kökenlerdeki çocuklarla iyi ilişkiler kuruyor. Hint asıllılar, İrlandalılar, İskoçlar kendini daha yakın hissettiği arkadaşları oluyor. Aksanlarını öyle güzel kopyalıyor ki, bir seferinde İrlandalı hocası kendisiyle alay ettiğini düşünüp kızıyor ona. Koridorda koşan, tuvalette bağıra bağıra şarkı söyleyen, matematikten nefret edip öğretmenini çileden çıkaran Nez sekiz yaşındayken, yani İngiltere’de bir müzikalde başrol oynadığı yıl annesi ve babası ayrılıyor. Albümleri Nez (2002) %100 Nez (2006) Nez Zamanı (2011)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir