Eş Arama

5 1 Oy Ver.
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ben Nafia Kayseri dan yazıyorum 26 yaşındayım 164 boyunda 55 kiloda beyaz tenli boşanmış bir bayanım 4 yaşında bir kızım var dindar biriyle İslami İzdivaç düşünüyorum herkese hayırlı nasip olsun. İmanlı ve inançlı bir eş istiyorum içinde Allah korkusu olmalı. Saygı sevgi hoşgörü sadakat arıyorum. dürüst nazik hoşgörülü bir insanim.aynı karekterde müslüman kalp arıyorum. Durust guvenilir kendinden emin sahiplenici vicdan ve merhamet sahibi duygusal ve iyi kalpli biri olsun. Benim gibi aşka hasret tek derdi ciddi ve iyi kalpli olan biriyle tanismak amacım. Niyeti ciddi olan bir erkekle hayatımı birleştirmek.

Eş bulma sitesi, Eş Arama Siteleri, Eş Arama, Eş bulma, Eş Arama Sitesi, Eş bulma Siteleri
Eş bulma sitesi, Eş Arama Siteleri, Eş Arama, Eş bulma, Eş Arama Sitesi, Eş bulma Siteleri

 

Eş Arama Sitesi

 

Şehir,ilçe ve semtlere göre eş bulabileceğiniz evlilik sitesi Amacınız mutlu bir yuva kurmaksa mutlaka sayfayı ziyaret etmelisiniz.

 

Genelde evlenmek isteyen bay ve bayanların eş aramak için arama motorlarında sıkça arattıkları kelimelerin başında evlilik sitesi,evlendirme sitesi,evlenmek istiyorum,izdivaç sitesi,evlenmek isteyen erkek telefon numaraları,evlenmek isteyen bayan telefonları yer almakta.Bu sayfa aslında evlenmek isteyenlerin görmesi gereken gerçek bir evlilik sitesi olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Ankara eş arama,İzmir eş arama,İstanbul eş arama,Antalya eş arama,Konya eş arama,Bolu eş arama,Bursa eş arama,Adana eş arama,Denizli eş arama gibi 81 İl ve bazı İlçeler için eş araması yapacağınız en sağlam evlilik sitesi

 

 

Türkiye’de ilk üyeliksiz evliliksitesi evlenmek isteyen bay ve bayan cep telefonları, skype, face, gmail, email adresleri.

İslami Evlilik Sitesi

Sitemize ücretsiz olarak hemen üye olabilir kendi profilinizi oluşturarak kriterlerinize uygune şa adayınızı arayabilirsiniz

Ciddi Evlilik Sitesi

Sanal ortamdan da hayat arkadaşı bulunur muymuş demeyin! Sitemiz arkadaş bulma, gönül eğlendirme ortamı değildir. Tüm üyelerimize bu hususu her fırsatta vurgulamaktayız ve aksini yapanların üyeliklerini sonlandırmaktayız. Amacımız eş adaylarının genel bilgi ve taleplerini sunarak, kriterlerine uygun insanlarla tanışıp anlaşmalarına vesile olmaktır.

Detaylı Profil

İnsanlar evlilik niyeti ile tanışacağı kişiler hakkında genel bilgi sahibi olmak ister. Bu nedenle sitemize kayıt işlemi sırasında, genel özelliklerinizin ve aradığınız eş adayınızın özelliklerinin yer aldığı iki tane detaylı bilgi formumuzu doldurmanız gerekiyor.

 

İslâmî öğretilere göre erkek, nafakalarını ve iskân ihtiyaçlarını karşılamak, aralarına adaletle ve yansız olarak davranmak şartıyla dörde kadar evlenebilir. Bunun için karısının izin vermesi gerekmez. Ancak karılarından birinin hakkını yiyorsa o, mahkeme kararıyla hakkını alır. Fakat evlenebilir demek, evlenmelidir, demek olmadığı gibi, evlenmesi güzeldir demek de değildir.

 

 

Başkası ile yaptığı zinadan hamile kalan kadını doğumdan önce, bir diğer kişinin nikâhlaması caizdir. Ancak doğumdan hemen sonra cinsel ilişki de bulunması caiz değildir.

 

Şahidler huzurunda mehir belirlemeksizin veya belirlenerek meselâ; Ahmet Efendi, Mehmet Efendiye, “Küçük kızım Zeyneb’i küçük oğlunuz Mustafa’ya verdim” dese oda “Aldım” dese nikâh gerçekleşmiş olur.

 

Zina ile kendinden hamile kalan kadını, doğum yapmadan önce nikâhlamak ve onunla cinsel ilişkide bulunmak caizdir.

 

Şer’an muteber olan ikrâh(baskı) ile nikah sahih olur. (Imam-ı Şafi’ye göre sahih değildir) Ancak karı ile koca olacak olanların denk olması gereklidır.

 

Evlendiği kadın evlendiği tarihten itibaren dört aydan -velev bir gün eksik dahi olsa- kısa bir müddet içerisinde uzuvları belli olmuş ölü bir çocuk dünyaya getirse nikâh fasid olur. Dört ay ve sonrasında dünyaya getirse nikah caiz, çocuğun nesebi de sabit olmuş olur.

 

Başkasına olan borcundan dolayı hapsedilen kadının hapis süresince nafakası kocası üzerine gerekli olmaz.

 

Kocası başka bir memlekette olan kadına, adil (sözüne özüne güvenilir) bir kişi gelip “Kocanız vefat etti” dese, kendisi de inanıp iddet, bekledikten sonra başkası ile evlenebilir.

 

Kocası diğer bir memlekette olan kadına güvenilir bir kişi “Kocan seni boşadı” dese, iddet bekleyip evlenmesinde bir sakınca yoktur.

 

Kocası olduğunu bilmeyerek evlenen ve kendisiyle cinsel ilişkide bulunulan bir kadının gerçek kocasının daha sonra belli olmasıyla ilk kocası ile araları ayrılsa, iddet beklemesi gerekli olur.

 

Esir olan kişinin karısı başkası ile evlendikten sonra, esir olan koca gelse karısını geri alabilir.

 

“Kocam vefat etti” diye başkası ile evlenip çocuk sahibi olan kadının, ilk kocası daha sonra ortaya çıksa nikâh yenilemeksizin iddet bitiminde karısı ile izdivaç muamelesinde bulunabilir.

 

Kadın ölen yakınları veya kocasına matem tutmak için aylarca siyah elbise giyemez. Kocası için sadece üç gün siyah elbiseyle matem tutabilir.

 

Kadının kocası bir diğer memlekete gidip bir başka kişi “Falan kişi karısını boşamaya beni vekil etti” dese ve kadını boşasa, kadın da başka birisiyle evlendikten sonra kocası gelse vekâleti inkâr edip, gerçekte de vekâlet sabit olmassa koca karısını geri alabilir.

 

Koca karısını boşamak üzere, birini vekil tayin ettiğine dair vesika verip o da kabul edip kadını boşasa, iddet bekledikten sonra kadın başkası ile evlenebilir. Babanın, ilişki ve halvetten (beraber yalnızca kalmadan) önce boşadığı kadın oğluna haramdır.

 

Kocasının evinden haksız ve izinsiz olarak çıkıp başka bir mahalde sakın olan kadının nafakası kocası üzerine gerekli değildir. İlişki ve halvetten önce boşanan kadının iddet beklemesi gerekli değildir.

 

Sahih nikâhla evlenip cinsel ilişkiden önce karı veya kocadan birisi ölecek olsa biri diğerine varis (mirasçı) olabilir. Mehr-i Muacceli (Peşin mehir) ödenen kadın kendini kocasına teslim etmese naiize olur. Kocası zorla kendisiyle cinsel ilişkide bulunabilir. (Naşize: Kocasının evinden izinsiz çıkıp kendisini haksız yere kocasına yasaklayan kadındır.) Bakire olmak üzere evlenilen kadın dul çıksa nikâh sahih olur.

Eş bulma sitesi, Eş Arama Siteleri, Eş Arama, Eş bulma, Eş Arama Sitesi, Eş bulma Siteleri

 

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Cihan savaş

Benim adım Cihan 29 yaşında dul boşanma asamasin 2 tane kızım var 1 7 diyeti 4 yaşına girecek çocuklarımı sahiplene cek onlara baka bilecek bir eş arıyorum 25 ile 29 yaşlarda biri olsa daha iyi olur 05386877961

Sinan

Ben 32 bekarım seks bayan arkadaş arıyorum WhatsApp numaram bu sıfır beşyüz otuz dört sekiz yüz elli eli bir altmış üç 05348505163

Fatih

Merhaba ben ciddi olarak sizinle tanışmak konuşmak ve evlenmek isterim Kayseri de yaşıyorum özel sektörde calışyorum önceliğim tanımak sizi yani Bi süre arkadaş olmak ciddiyseniz beklerim 05415122213 numaram

3
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x