Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler

Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler

evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak

Ben zöhre 25 yaşındayım.Evlilik Kararı konusunda kendıme güvenemiyorum ama şansımı denemek istiyorum. izmirde Yaşıyorum. Çok zor güvenen bir insan olarak bir kere güvendim mi onun için herşeyi yapabilirim.Sabırlıyım genel anlamda ama çok hızlı sinirlenebilirim.Saygısızlığa seviyesizliğe tahammülüm yok.Fazla seçiciyim.
Ne arıyorum: Sadece arkadaş.İstediğim beklediğim herhangi birşey yok.Benimle konuşacak kişi saygı çerçevesinde konuşmalı.ESprili neşeli kişilerle konuşmanın bana iyi geleceğini düşünüyorum.
Görünüm

evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak
evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak

Boyum: 156 – 160 cm (61,1 – 63,0 inch)
Göz rengim: Kahverengi
Saç rengim: Kahverengi – Siyah
Figürüm: Orta
Ağırlığım: 61 – 65 kg ( 132.4 – 143.3 lbs)
Hayat
Medeni durumum: Belirtmek istemiyorum
Beslenmem: Fast Food
Sigara durumum: Hayır, daha ağzıma koymadım
İçki alışkanlığı: Hayır
Ana dilim: Türkçe
Egzersiz durumum: Antremansız
Kim ile yaşıyorsun?: Belirtmek istemiyorum
Çocuklarım: Çocuklarım yok
Çocuk isteğim: Emin değilim
Eğitim durumu: Üniversite
İşcilik durumum: İşci
Mesleğim: Tıp/Sıhhat
Din
Akımım: Sünni
Dini yaşamım: Uygulamaya çalışıyorum
Sakalın var mı veya sakallı bir erkek mi arıyorsun?: Belirtmek istemiyorum
Namazım: Beş vakit
Orucum: Evet, oruç tutuyorum
Kur’an okur musun?: Zaman zaman
Haccım: Hayır
Gıdalardaki katkı maddelerine dikkat eder misin?: Hayır
Dinini değiştirdin mi?: Hayır
Aile değerleri: Muhafazakâr
İlgi alanları
Favori gezi mekanlarım: Belirtmek istemiyorum
Alışkanlıklar
TV alışkanlıkları: Cevapsız kalsın
Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler_resim

evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak
evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak

Evlenmeye karar vermeden önce bunları mutlaka kendinize sormanız gerek…

İnsan aşık olduğunda her şey gözüne toz pembe görünür, fakat zaman ilerledikçe arasındaki farklar ortaya çıkmaya başlar.

Bazı konuları başından bilmek, muhtemel hayal kırıklıklarını önleyebilir. Evliliğiniz boyunca aşkınızı ilk günkü gibi koruyabilmek için önemli konuları mutlaka masaya yatırın.

Çocuk istiyor musunuz?

Erkekler ve kadınlar çocuk meselesine farklı yaklaşır. Erkeklerin bu konuda pek acelesi yokken, kadınlar biraz daha sabırsız davranır. Sonuç olarak çocuk olayı sık sık ertelenir. Taa ki kadının ‘biyolojik saati’ alarm çalmaya başlayana kadar. Bu kadar önemli bir meseleyi zamanında, yani ilişkinin başında konuşmak en doğrusu.

Benim görevlerim / senin görevlerin meselesi

Aşık insanlar her şeyi birlikte yapmak ister. Fakat bir süre sonra her iki taraf da hoşlanmadığı işlerden kaçmaya başlar. Oysa her beraberlikte eşler arasındaki görev dağılımının tanımlanması, ilişkinin uyumlu ve mutlu devam etmesi açısından çok önemlidir. Bu sorunun çözümünü kendi haline bırakırsanız, “Her şeyi ben yapıyorum”, “Evin yükü benim omuzlarımda” gibi cümleleri duymanız kaçınılmaz olur.

Günlük hayatta sizi rahatsız eden davranışları var mı?

Düne kadar size sevimli gelen her davranışı ilk sihrini yitirdi mi yoksa? Her gece horluyor, siz de uyuyamıyorsunuz. O ise sizin sabah aynanın önünde uzun süre oyalanmanızdan şikayetçi… İyisi mi siz, bazı alışkanlıklarınızı ilişkinin başında birbirinize anlatın ve gelecekte büyük sürprizlere maruz kalmayın.

Evlendikten sonra da çalışmaya devam edecek misiniz?

Bu konuyu önceden konuşmakta fayda var. Eğer birlikte olduğunuz kişi sizi çalıştırmak istemiyor ancak siz bunu istiyorsanız onunla ‘savaşmak’ yerine aile bütçesi ve kendinizi geliştirmenin önemi açısından çalışmanın faydalarını anlatın.

Aşk uğruna hangi fedakarlıklara hazırsınız?

Müzik zevkleriniz farklı, onun sinemada görmeye bayıldığı filmler sizin için çok sıkıcı. Bu liste daha sonsuza dek uzayabilir. Birlikte olan iki kişi bazen sevdiğini kırmamak için yıllarca hoşlanmadığı şeylere katlanır. Fakat fedakarlıklarda bulunan kişi, bir süre sonra ister istemez birlikte olduğu insanı bunlar için suçlamaya başlar. Belki de en doğru davranış; sevdiğiniz kişiye güzel bir dille, ona olan sevginizin sadece onun hoşlandığı şeyleri yapmaktan ibaret olmadığını anlatmaktır.

Geçmişi saklamayın

Genelde çiftler eskide kalan beraberliklerinden bahsetmeyi sevmez. Belki beraber olduğunuz kişi geçmişinizi tüm ince ayrıntısına kadar bilmek zorunda değil. Fakat geçmiş hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir ve o zaman her şeyi izah etmek daha zor olabilir. Geçmişinizle ilgili bilinmesi gereken konular varsa, sevdiğiniz kişiye bunları anlatmanın ilişkinizin karşılıklı güven üzerine gelişmesi açısından çok önemli olduğunu asla unutmayın.

Hayallerinize ne oldu?

Aşık çiftler, gelecekle ilgili planlar yapmaya ve ortak hayaller kurmaya bayılır. Yine de her şeyi paylaşmak uğruna sadece size ait hedef ve hayallerden vazgeçmeyin. Sadece bir ikilinin parçası değil, tek başınıza da bir birey olduğunuzu unutmayın. Yaşam isteğinizi ve coşkunuzu artıracak, hayatınızı daha da güzelleştirecek plan ve rüyalarınızdan asla vazgeçmeyin.

2 thoughts on “Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler

 • Aralık 17, 2020 tarihinde, saat 5:23 pm
  Permalink

  Merhaba ilk defa aklı basında bir bayan evlilik hakkında doğru ve anlamlı bir yazı yazmış cidden bayıldım size hayatı bu kadar gerçek gözlerle bakmanız ve yaşamanız takdire şayan doğrusu

  Ben fatih esmer 174 boyunda 38 yaşında olgun kültürlü ne istediğini bilen bekar bir erkeğim tabiki evlendim ayrıldım belirtmek isterim bunu sorumluluk sahibi kendi ayakları üzerinde duran yalnız yaşıyan bir erkeğim tabiki bende evlilik düşünüyorum ama doğru insanla hayal dünyasında yaşamayan aklı basında ne istediğini bilen kararlı bir bayanla ancak bu karar doğru ve dürüst olmalı yani söz verip umut verip yok olmuyor deyip yoluna giden değil emek veren sabreden birşeyler olsun diye anlayış gösteren çok daha şey var ama yüzyüze görüşmek konuşmak gerekir bunları lütfen ara beni beşyüz kırkbir beşyüz on iki yirmi iki on üç numaram ozerfatih10@gmail.com ulaş bana lütfen

  Yanıtla
  • Aralık 22, 2020 tarihinde, saat 4:33 am
   Permalink

   Merhabalar ben Wisam Almanya’da yaşıyorum yaş 49 yalnızım bekarım çocuğum yok ve ciddiyim evlenmek için eğer biri varsa bayan beni arayabilir ve bu da WhatsApp004917632162115 teşekkür

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir