Evlilik stresi saç döküyor

ben nursu 26 yaşındayım. balık burcuyum. sivasta yaşıyorum.koronadan dolayı çalışmıyorum. Ben kendimi anlatmayı sevmem ama sanırım anlatmam gerek
Allah’tan korkan merhametli ve özellikle dürüst olmalı ben dinden imandan bi haber cebi para dolu bi oğlan çocuğu aramıyorum hayatını doğruluğa ve saygıya düstur edendir muradım…

Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi
Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi

Boyum: 161 – 165 cm (63.1 – 65.0 inç)
Göz rengim: Kahverengi
Saç rengim: Kahverengi
Benim figürüm: Birkaç ekstra kilo
Kilom: Söylememeyi tercih ederim
Hayat
Medeni durumum: Bekar
Diyetim: Özel / Tıbbi Diyet
Sigara içme durumum: Hayır, asla
İçki alışkanlığım (alkol): Hayır.
Benim ana dilim: türkçe
Fitness seviyem: Güçlü olmak
Kendi hanesi: Ebeveynlerle yaşıyor
Çocuklarım: çocuğum yok
Çocuklara olan arzum: Belki Tanrı isterse
Eğitim seviyem: Kolej
Mesleki seviyem: Diğer
Mesleğim: Eğitim
1. yabancı dil: Arapça
2. yabancı dil: İngilizce
Daha fazla dil: Söylememeyi tercih et
Kişiliğim: Güvenilir

Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi
Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi

Evlilik stresi saç döküyor
Evlilik stresi saç döküyor_resim

Evlilik kararını almak ne kadar keyifliyse evlilik hazırlıkları da o kadar streslidir.

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi. Kasımoğulları söyle konuştu:

“Araştırmaya göre her 10 kişiden 7’sinin saçları stres nedeniyle dökülüyor. Kişi için her yeni durum, karşılaştığı sorunlar ve uyaranlar stres nedenidir. Stres ise ruhsal olduğu kadar fiziksel sorunlar da doğurur. Stres nedenli beslenme dengesizliğinden dolayı vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller yeterli oranda alınamaz Bu da vücudun tüm dengesini bozar.”

Saçın Mineralleri Azalıyor, Saçlar Dökülüyor

Uzun süren şiddetli strese ise önce saçların tepki verdiğini ifade eden Kasımoğulları, vücudun stres sonucu salgıladığı asidin saç derisinin pH değerini düşürdüğünü belirtti. Bu durumun saçlarda seyrelmeye ve ani saç kayıplarına yol açabileceği konusunda uyaran Kasımoğulları, “İnsanların belli dönemlerinde saç dökülme yoğunluğu daha da artar. Bizim yaptığımız araştırmalara göre bu dönem ya hayatıyla ilgili yeni bir karar verdiği ya yoğun tempoda çalıştığı ya da hayatında olumsuzluk yaşadığı zamanlara denk gelir. Stres saçın ihtiyacı olan çinko, demir, magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini azaltır. Bu da saç seyrelmelerine veya ani saç kayıplarına neden olur” dedi.

Mineral Zengini Ürünler Tercih Edilmeli

Evlilik sırasında yaşanılan stresi yok etmek pek mümkün olmasa da evlilik stresinin neden olduğu saç dökülmelerinden kurtulmak mümkün. Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, düğün öncesi sorun olmaktan çıkaracak ipuçlarını verdi:

“Bu dönemde vücudun ihtiyacı olan çinko, demir, magnezyum, kalsiyum gibi mineral ve vitamin ihtiyacını karşılayacak besinlere yönelmek gerekebilir. Bunun yanı sıra bu saç için yoğun bir bakım kürüne girilebilir. Saçın ihtiyacını karşılayacak ürünler kullanmakta fayda var. Mineral ve vitamin bakımından zengin ve saç dökülmesi sorununa çözüm getiren ürünler kullanılabilir.”

3 thoughts on “Evlilik stresi saç döküyor

 • Aralık 2, 2020 tarihinde, saat 11:13 am
  Permalink

  Merhaba ben fatih kayseride yaşıyorum sizi gördüm beğendim niyetim tabiki ciddi bir ilişki yaşamak sevmek sevilmek sevgi ve saygı ile bunu devam ettirmek ve birlikte karar alarak bunu tescillemek niyetim evlenmek istiyorum beşyüz kırkbir beşyüz on iki yirmi iki on üç numaram ozerfatih10@gmail.com ulaş bana lütfen

  Yanıtla
 • Kasım 24, 2020 tarihinde, saat 5:04 pm
  Permalink

  Selam nursu.ne hoş bir bayansın.isminde hoş.adım mehmet 41 yaşındayım.165 boyundayım.ela göz,kumral saçlıyım.Grafik tasarımcısıyım.Kendime güvenirim.güvene,sevgiye,saygıya önem veririm.doğayı,çocukları,hayvanları,bitkileri severim.Seninle daha yakından tanışıp nasip olursa evlenmek isterim.Afyonda ikamet ediyorum.

  Yanıtla
 • Kasım 24, 2020 tarihinde, saat 2:31 pm
  Permalink

  sadece kızlar lütfen İstanbul-Anadolu yakası 195Boy 88 kğ elagöz olgun bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR takıntıları olmayan cesareti olan ÇITIPITI tercihen zayıf kız arıyorum arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ASLA PİŞMAN olmazsınız 05465781822 özele açıktır skypyem ve mailim [uzunefekaptan1907–] mertemrekaptan1907@hotmail.com yurtdışı kişiler zahmet etmesin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir