Geçmiş, yaşanmış ve bitmiş aşklar…

Geçmiş aşklar, yaşanmış aşkler, bitmiş aşklar…

Ben Sümrü 34 yaşındayım.Terazi burcuyum.İstanbul Kadiköyde Yaşıyorum İstanbul’da doğdum ve aynı zamanda ailemle İstanbul’da yaşıyorum, Endüstri Mühendisiyim ve halen yüksek lisans öğrencisi olarak okuyorum, sınırlı karakterlerle kendimi tanımlayamıyorum ama en azından bir çeşit Olumlu düşünen ve her seferinde gülümsemeyi başaran kişi.
Ne arıyorum: ALLah’a (c.c) inanan ve her koşulda iyi olmaya çalışan birini arıyorum. Açık fikirli, yumuşak yürekli, güvenilir kişilik benim için çok önemli.

Geçmiş aşklar, yaşanmış aşkler, bitmiş aşklar…
Geçmiş aşklar, yaşanmış aşkler, bitmiş aşklar…

Boyum: 166 – 170 cm (65,1 – 66,9 inç)
Benim göz rengi: Siyah
Saç rengim: Siyahımsı Kahverengi
Benim figür: İnce
Ağırlığım: 46 – 50 kg (99,3 – 100,2 lbs)
Hayat
Medeni durumum: Bekar
Diyetim: Sağlıklı Tutun
Sigara içme durumum: Evet ama bırakmaya çalışıyorum
İçki alışkanlığım (alkol): Evet
Benim ana dilim: türkçe
Fitness seviyem: Ortalama
Kendi hanesi: Ebeveynlerle yaşıyor
Çocuklarım: çocuğum yok
Çocuklara olan arzum: Söylememeyi tercih et
Eğitim seviyem: Üniversite
Mesleki seviyem: İstihdam Arama
Mesleğim: Diğer
1. yabancı dil: İngilizce
2 yabancı dil: Almanca
Kişiliğim: Mizahi

Geçmiş aşklar, yaşanmış aşkler, bitmiş aşklar…
Geçmiş aşklar, yaşanmış aşkler, bitmiş aşklar…

Geçmiş, yaşanmış ve bitmiş aşklar…_resim

Biten bir ilişki… Belki sizin kararınız belki de onun… Eğer bu karar diğer tarafın tercihiyse işte o zaman unutmak, hayatınıza kaldığınız yerden devam etmek zordur. İşte bir ayrılığın ruh hali:

Biten Bir Aşkın Ardından

Artık “o” yoksa paylaştığınız anlar, mekanlar,duygular yerini kocaman birboşluğa bırakır. Ve siz bu kocaman boşluğun içinde yapayalnız kalıverirsiniz.Keşke bunları hiç yaşamasaydım, onu tanımasaydım, sevmeseydim dersiniz.Yaşananları geri alabilmeyi ve bir kaset dolusuysa kaydedilenler, anıları silebilmeyi istersiniz.Hayatınıza giren tüm erkeklerin bir sağlamasını yapın, iyileri ve kötüleri bir kenara koyun. Elinizdeki artı değerleri toplayın ve toplamı istediklerinize bölün.Çıkan sonuç sizin beklediğiniz yani “o”dur. Geçmişi yaşamak lazımmış demeyi,hayatta her yaşanılan olumsuzluğun sizi daha iyiye ve pozitife götüreceğini öğrenmeli;geçmişin bir deneyim olduğunu ve ondan çıkaracak dersler olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden “hoşça kal”demelisiniz bazen… Bunu söylemenin ve uygulamaya geçirmenin gerekliliğini hissettiğiniz an yapmalısınız. Bir ilişkiye inanmazsanız ne kadar süre devam edebilirki? Bir şeyleri zorladığınızda, karşı tarafı incitmemek istediğinizde siz dahada incinirsiniz. Çünkü inanmadığınız ve geleceği olmayan bir ilişki yaşadığınızın siz de farkındasınızdır. İster terk eden ister terk edilen kişi olun mutlaka kendinize değer vermeli ve zaman tanımalısınız.Eğer bu kararı verme gücüne sahipseniz nasıl ve neden ayrıldığınız artık sizin için bir önem taşımamalı. Bundan sonra sizi ilgilendiren “ne yapacağınızveya ne yapmanız gerektiği” olmalı.

Son Çırpınışlar

Unutmak için özel çaba gösterdiğinizi bazen hissedebilirsiniz. Saçmalayabilir,başka ilişkiler yaşayıp üzerini kapatmaya çalışırsınız. Amacınız yaşanmışlıkları kirletmek ve kendinizce tekrar geri dönmemenizi sağlamaktır. Bunu gerçekleştirdiğinizde de tekrar onu ve ilişkinizi hatırlayıp daha çok acı çekmeye başlarsınız.Sizi teselli etmeye çalışan arkadaşlarınız sizi bu bunalımlı halinizden uzaklaştırmak için çeşitli programlar yaparlar ve sizi sürekli bir yerlere davet ederler.Onlarla olursunuz fakat aklınızda hep yaşadıklarınız vardır.

Neden? Neden? Neden böyle oldu?

Bu sorular içinizi kemirmeye devam eder. “Şunları yapmasaydım”ya da “Böyle davranmasaydım ilişkimiz devam edebilirdi” diye sorgularsınız kendinizi. Onun gittiği yerlerde bulunmak istersiniz belki görürümümi diye. Hatta telefon açıp günah çıkartırsınız aynı zamanda da sesinizi ona hatırlatarak “Ben hâlâ varım” mesajını verirsiniz. Telefonu kapattığınızda “İyiki söyledim, rahatladım” diye düşünürsünüz. Ama sonra en yakın arkadaşınızı arayıp ondan sizi desteklemesini istersiniz.Olumsuz bir düşüncede yıkılıverirsiniz.Ve bir daha “onu” aramama kararı alırsınız. Onu hatırlatan her şeyi yok etme isteğiyle, resimleri keser,hediyeleri atarsınız. Bir rahatlama tekniğidir bu :Zihninizden silmeden önce onu sizde var eden nesneleri yok etmek. Atar ve rahatlarsınız.Kocaman bir çöptür sanki anılarınız..

Acı Dinmeye Başlıyor

Zaman geçer ve acıyla yoğrulan siz, gömüldüğünüz karanlık dünyanızdan yavaşça kafanızı çıkarıverirsiniz. Ayrılık acısı dinmeye başladığında önce öfke dolu düşüncelere kapılırsınız. Bu bir savunma mekanizmasıdır, yoksa başka türlü baş edemezsiniz. Acıyla yoğrulan size bir de öfkeyle yoğrulan bir “siz” daha eklenmiştir. Böyle bir öfkeyle bir süre birlikte olursunuz fakat sonra bu öfkesizi güçlü kılmaya başlar. Zamanın geçtiğini hatırlayıp artık daha fazla üzülmemeniz gerektiğini ve o zaman unutma vaktinin geldiğini anlarsınız. Anında başka bir ruh haliyle dönersiniz tekrar hayata. Ve her şey bıraktığınız gibidir.Mutsuzluğunuzda siyah ve gri tonlar hakimken mutlu anınızda gökkuşağının tüm renklerini anında görüverirsiniz.Her şeye sıfırdan ama bir de yanında parantez içinde artı koyarak başlarsınız hayata.

5 thoughts on “Geçmiş, yaşanmış ve bitmiş aşklar…

 • Kasım 22, 2020 tarihinde, saat 2:59 pm
  Permalink

  Profilinize yeni geldim ve sizi ciddi olarak senile tanışmak istiyorum, sadece cevap yaz F. Genç

  Yanıtla
 • Kasım 23, 2020 tarihinde, saat 6:57 pm
  Permalink

  sadece kızlar lütfen İstanbul-Anadolu yakası 195Boy 88 kğ elagöz olgun bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR takıntıları olmayan cesareti olan ÇITIPITI tercihen zayıf kız arıyorum arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ASLA PİŞMAN olmazsınız 05465781822 özele açıktır skypyem ve mailim [uzunefekaptan1907–] mertemrekaptan1907@hotmail.com yurtdışı kişiler zahmet etmesin

  Yanıtla
 • Kasım 28, 2020 tarihinde, saat 5:03 am
  Permalink

  İstanbul-Anadolu yakası 195Boy 87 kğ elagöz bekar erkegim yaş-boy takıntım YOKTUR takıntıları olmayan arıyorum arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ASLA PİŞMAN olmazsınız 05465781822 öZELE AÇIKTIR evliler aramasın skypye ve mailim mertemrekaptan1907@hotmail.com

  Yanıtla
 • Aralık 1, 2020 tarihinde, saat 10:12 am
  Permalink

  Merhaba ben fatih sizi dinlemek gönülden yürekten senin iyi bir arkadaşın olmayı isterim anlıyorum ruhunda derin yaralar var belki derman olamam sana ama teselli edebilirim belki yeni güne yüzünü güldürmeye uğraşırım istediğin kadar var olurum hayatında beşyüz kırkbir beşyüz on iki yirmi iki on üç numaram ozerfatih10@gmail.com ulaş bana lütfen

  Yanıtla
 • Aralık 4, 2020 tarihinde, saat 7:53 am
  Permalink

  merhaba ben serdar ankarada yaşiyorum 40 yaşindayım bir kere evlendim boşandım çocugum yok ve mutlu bir yuva kurmak istiyorum karakterim cok iyidir kadınlar benim için çiçekdir seninle gerçekden tanişmak istiyorum ben yalansız dolansız bir insanım dobrayım neysem oyum bu yüzden seninle bir yuva kurmak istiyorum sigara içiyorum alkol çok nadir ama içiyorum sana ayak uydururum boyum 1.97 dediyim gibi kendi ayakları üstünde olan birisiyim kendi işimde çalışıyorum gerçekden bana bi şans verirsen seni her konuda mutlu ederim ikizler burcuyum sevgiler saygılar serdar maddi sıkıntım yok

  05368774325

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir