Bayan arkadas ilanları

İnternet Ve Evlilik

4.3 3 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ben Sevda Aslen karslııım. 30 Yasındayım yalansız dürüst bır yaşam tarzım var. huzur istiyorum.sadakat olmalı. aile kavramına çok önem veririm. gezmeyı dogayı denızı çok severım. daldan dala konmayı sevmem
Ne arıyorum: yalansız dürüst bır yaşam tarzım var. huzur istiyorum. sadakat çok önemlı.sevgının temelı saygıdan geçer.alalhtan korkan aile bagları kuvvetlı birini arıyorum. herkez için hayırlısı

Avrupa Almanya evlilik sitesi, Türk Evlilik sitesi kalpten ve gönülden sevenler, siberalem, evlilik Almanyada evlenme

 

İnternet İlişkilerin birevlilikle bitmesizlere bilgi vereceğiz

 

Sanal arkadaşlıkların ve bu tür ilişkilerin birevlilikle sonuçlandığı ile alakalı son dönemde çok haber duyuyoruz. Bu birevliliklerin bazıları normal olarak devam ediyor, bazıları ise kısa süre sonra boşanma ile sonuçlanır. Bir çoğumuzun iddia ettiği gibi, sanal ortam tanışıklığı evliliğin temel taşını sarsar mı? Yoksa, insanlar evliliğini koruyabiliyorlar, bilmeyenler de suçu sanal tanışmalara mı atıyorlar? Arkadaşlık sizlere bilgi vereceğizteleri blog bu kez sanal tanışmaların neticesinde kurulmuş olan birevlilikleri yazıyor.

 

 

 

 

 

 

 

İnternet bize ne verdi?

 

 

 

XXI yüzyılda teknolojinin inanılmaz hızlı gelişimi bize olumsuzlukları ve artıları ile çok şey kattı, internetin vermiş olduğu bilgi sayesizlere bilgi vereceğiznde her sene yüzlerce gencimiz ülke dışına eğitim almaya gönderildi, bilgi veritabanlarımız genişledi. İnternetin gelişmesizlere bilgi vereceğiz bizi hem olumlu, hem de olumsuz anlamda etkiledi. Bazılarımız onu iyi amaçlar için kullandık, bazılarımız zararlı alışkanlıklara baş vurduk. Hatta internet eşimizi bile seçmemize yardım etti, yüzlerce aile kuruldu onun sayesizlere bilgi vereceğiznde, iyisizlere bilgi vereceğiz de oldu, kötüsü de. Biz kötülerden sonuç çıkardık, iyileri örnek almaya çalıştık ve bizim de aramızda yer alan bazı insanlar kendi yarılarını işte bu internetin sayesizlere bilgi vereceğiznde bulabildiler.

 

 

 

Ülkemizde internetin yeni kullanılmaya başlandığı senelerinde bu tür tanışmalar o kadar da önemli kabul edilmiyordu. O zamanlarda internette bunun için çok fazla sizlere bilgi vereceğizte yoktu. Eskiden insanlar yüz yüze iletişimden zevk alıyorlardı, ama şimdi sanal iletişim daha çekici. İnsanlar sanal ortamda hislerini daha iyi ifade ettiklerini söylüyorlar. Psizlere bilgi vereceğizkolog ve sosyologlar bunu iletişim sorunu ile koordineli olduğunu belirtiyorlar. Hatta bazı sosyologlar internet aracılığı ile iletişimi bireyin gerçek kişisel iletişim kurmasına en büyük engel olarak görüyorlar.

 

Avrupa Almanya evlilik sitesi, Türk Evlilik sitesi kalpten ve gönülden sevenler, siberalem, evlilik Almanyada evlenme

 

Toplum çif yönlü düşünüyor

 

 

 

Bu yazımız için sosyal ağlardan birinde anket yaptık. “İnternette tanışıp evlenir misizlere bilgi vereceğizniz?” sorusuna 26 kişiden cevap geldi – 12’sizlere bilgi vereceğiz “evlenirim, önemli olan sevgidir” seçeneğini seçti, 5 kişi “belki evlenirim” diye tereddüt etti, 9 katılımcı ise “mutlaka evlenmem” seçeneğine oy verdi.

 

 

 

İnternet aracılığıyla tanışıp evlenenlerin sayısı arttıkça, bu gayeyle oluşturulan arkadaşlık sizlere bilgi vereceğiztelerinin sayısı da artıyor. Şimdi artık ülkemizde de onlarca bu tür sizlere bilgi vereceğizte faaliyet göstermektedir. Onların arasında yalnızca birevlilik için olan sizlere bilgi vereceğizteler de var, herkes için arkadaşlıklara müsaade edenler de.

 

 

 

Doğrudur, yaşlı nesizlere bilgi vereceğizl gençlerin duygu, fikirlerini sanal değil, birbirinin gözüne bakarak, seslerini dinleyerek itiraf etmelerinden yanadır. Ama genç nesizlere bilgi vereceğizl sanal ortamda hislerini daha iyi ifade ettiği kanaatindedir.

 

 

 

Birevlilik teklifini internetten edenler

 

 

 

Sosyologlara göre, internette tanışıp evlenmek isteyen çiftlerin ilişkilerinin % 89’unda bu yalnızca bir istek olarak kalıyor. Çünkü onların çevresizlere bilgi vereceğizndekiler bu gibi kararlara henüz hazır değiller. İnternette hiç tanımadığınız biri ile tanışıp, onunla evlenmekten ziyade, ilk görüşmeye bile, içinizde korku ve endişe olarak gidiyorsunuz. Çünkü onu şimdiye kadar yalnızca internetten, sanal olarak tanımışsınız. Hatta sizlere bilgi vereceğizze evliliği bile internette teklif etmiş.

 

 

 

Psizlere bilgi vereceğizkologlara göre, internette tanışıp çok kısa zamanda evliliğe karar verilmesizlere bilgi vereceğiz kabul edilemez. Çünkü insanlar birbirini tanımadan böyle bir karar vermekle hem kendilerinin, hem de gelecekte bu ailede doğacak çocuklarının problemlerinin temelini koymuş olurlar.

 

 

 

Uzun senelerdir birbirini tanıyan, hatta 3-dört sene nişanlı kalan çiftler bile birevlilik sırasında sorunlar yaşıyorlar. O sebeple de psizlere bilgi vereceğizkologlar internet arkadaşlıklarının çok kısa zamanda birevlilikle sonuçlanmasını doğru bulmamaktadırlar. Her iki taraf birbirine yeterince zaman ayırmalı, sanal ortamda olduğu kadar, gerçek yaşamda da birbirleriyle konuşmadan kaçmamalıdır, birbirinin hakkında her şeyi öğrenmelidir.

 

 

 

Birevlilik kararı verenlerin gerçek iletişimi son derece önemlidir

 

 

 

Yüz yüze iletişim çok daha iyidir, karşındakinin gözlerine bakmak, hislerini görmek, davranışlarından sonuç çıkarmak gibi bir avantajı vardır. Sanal sohbet eşinin ise kadın veya erkek olduğundan bile ara sıra emin olmayabilirsizlere bilgi vereceğizniz. Tabii, ilişkiler ilerledikçe onun kimliğini öğreniyorsun, fakat hislerinden yine de emin olabilir misizlere bilgi vereceğizniz, içinizde hep bir “belki” olur.

 

 

 

Karşılıklı iletişim sırasında ses tonu, konuşma kültürü, davranış kodeksleri, beden dili, iletişim tarzı gibi pek çok faktörler göz önünde oluyor, onlar da doğru karar vermekte yardımcı olmaktadır. Bu da tüm durumlarda sanal dünyadan, bir monitörün ekranından okunan yazılı mesajlardan ve iletişimden daha gerçekçidir.

 

 

 

İnternet arkadaşlıklarının sonu ara sıra gerçek buluşmalarla bitiyor, uzun zamandan beri tanıdığınız sanal arkadaşınızı gerçekte da görüyorsunuz. Sonrasında onun hakkında fikirleriniz ya olduğu gibi kalıyor veya tüm fikirleriniz alt üst oluyor ya da beklenenden daha iyi sonuç ortaya çıkıyor. Sanal mekan arkadaşlıkları önemlidir, ama bu arkadaşlık evliliğe dönüşecekse, daha dikkatli olmak gerekir.A

 

 

 

 

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
miroğlu

İstanbul- Üsküdar Beykoz Ümraniye civarında oturan güzel sıcak bir sohbet arayan utangaç her yaştan kızlar arayın konuşalım pişman olmazsınız yüzyüze görüşmelerde maddi destek olurun asla ileri gitmeden ne yaşamak isterseniz o kadarını yaşayalım güvenirseniz düzenli görüşür yada sohbet edebiliriz karar sizin telim özel numaraya açıktır 0531 551 59 87

mertemre 0546 578 18 22

Aradıgınız güzel sıcak bir söhbet güveniir sırdaş döst arkadaş ise döğru yerdesiniz minyon zayıf kızları çok severim çok uzun boylu olgun bekar biriyim sohbetimin güzel oldugu söylenir arayışım asla cinsellik degil yaş boy takıntım asla yok konuşmak isteyen güvenilir gizliliğe önem veren kızlar arayabilir ASLA ISRARCI DEGİLİM ISRAR ETMEYİ SEVMEM reel görüşene ABARTILI OLMAZSA MADDİ DESTEK olurum Hediye alırım takıntıları olmayan sevgili tadında görüşeceğim kız arıyorum İstanbul- dışındakiler ve evliler lütfen aramasın ASLA pişman olmazsınız 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ 0 5 4 6 5 7 8 1 8 2 2 özele açıktır……..

uzunefe

Sadece kızlar arasın GüvenilirİST-Anadolu yakasından olgun çok uzun boylu sohbeti güzel biriyim takıntıları olmayan her yaştan kızlar arayabilir özellikle zayıf minyon kızları severim aradıgın Olgun güvenilir biriyle hoş bir sohbet ise buradayım yaş boy takıntım yok pişman olmazsınız evliler asla aramasın numaram özele açıktır 05062887837

Uzunefe 05062887837

Sadece kızlar arasın Güvenilir Olgun uzun boylu bekar bir erkeğim sohbetimin güzel oldugu söylenir aradıgın Olgun güvenilir biriyle hoş bir sohbet ise buradayım yaş boy takıntım yok pişman olmazsınız evliler asla aramasın numaram özele açıktır 05062887837

Cüneyt

Merhaba nasılsınız

mertemre

İST-Anadolu yakasından çok uzun boylu sohbeti güzel güvenilir biriyim takıntıları olmayan her yaştan kızlar arayabilir reel görüşmelerde MADDİ destek olurum asla ilişki aramıyorum belkide ikimizinde aradıgı birbibirimizdedir ne dersiniz istemezseniz konuşmayız asla pişman olmazsınız ulaşabilmeniz için skypyem mertemrekaptan1907@hotmail.com telim 0 5 4 6 5 7 8 1 8 2 2 özele açıktır

Serkan

MADDİ İHTİYACI OLAN KIZ ARIYORUM İSTANBUL OTURAN HER YAŞTAN KIZLAR şartlarım ve sizin şartlarınız uyarsa konuşalım İstanbul-Anadolu yakası İstanbul oturan çıtıpıtı zayıf kızlar asla ısrarcı degilim PİŞMAN olmazsınız telim özele açıktır 05436381524 istanbul dışındakiler ve evliler lütfen aramasın reel görüşmede YARDIMCI OLURUM istemezseniz konuşmazsınız

ugur

534 853 71 35 slm bayanlar tanisalim wasap var 534 853 71 35 534 853 71 35

8
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x