Bayan Arkadas BulBayan arkadas ilanlarıYabancı Bayan Arkadas AraYabancı Bayanlar

İsveç Vatandaşı ile Evlenmek

3.4 5 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ben Cansel 37 yaşındayım İsveç vatandaşıyım. Neşeli Güler yüzlü biriyim, kova burcyum, SAYGI SEVGI ASK arıyorum. ( isveç vatandaşı ile evlenmek ) Burada doğup burada büyüdüm. Eski eşim de İsveçliyidi artık bir Türk ile evlenmek istiyorum. Kriterler onemli Iman gücü sabır sadakat teslimiyet olmalı karşımdaki kişide.

isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek
isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek

isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek

Cinsiyeti Kadın
Medeni Hali Boşanmış
Mesleği Ev Kadını
Ülke İsveç
Genel Bilgiler
Boyu 1.69 cm
Kilosu 76 kg
Vücut Tipi Balık Etli
Göz Rengi Kahve
Saç Rengi Siyah
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Lise
Geliri Belirtmek İstemiyorum
Kimle Yaşıyor? Ailemle
Çocuk Durumu Çocuğum var ama benimle yaşamıyor
Çocuk İsteği Henüz düşünmedim
Sigara Kullanıyorum
Alkol Kesinlikle almıyorum
Burç Kova
Nasıl Bir Kişiliğe Sahip? Açık Görüşlü, Ailesine Düşkün, Dindar, Duygusal, Dürüst, Romantik, Sabırlı, Sorumluluk Sahibi, Titiz
Konuştuğu Diller Türkçe
Kuran-ı Kerim Okumayı biliyorum ve okuyorum
Namaz Kılıyorum
Oruç Tutuyorum
Hac Hacı olmayı istiyorum
Mezhebi Hanefi

isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek

Aradığı Kişinin Yaş Aralığı
45-50
Medeni Hali Hiç Evlenmemiş, Boşanmış, Eşini Kaybetmiş
Vücut Tipi Farketmez
Göz Rengi Farketmez
Saç Rengi Farketmez
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Farketmez
Geliri Belirtmek İstemiyorum
Çocuğu Olmasın
Sigara Farketmez
Alkol Kesinlikle Almasın
Evleneceği Kişide Aradığı Özellikler Saygı, Sevgi, Sadakat, Güven, Hoşgörü, Eğitim
Evleneceği Kişinin Memleketinde Yaşamayı Tercih Ediyor mu? Evet
Namaz Kılsın
Mezhebi Hanefi
İsveç Vatandaşı ile Evlenmek

 
İsveç vatandaşı ile evlenmek İsveç’te oturum izni almak için en kolay yolların başında yer alır. İsveç aile birleşimi bekleme süresi 2020 yılında 5 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak bu şartlar ülkenin vatandaşlığını almak için gereklidir. İsveç vatandaşı ile evlenince kolaylıkla oturum izni alabilirsiniz.

Oturum izni almak için evlilik cüzdanı ile konsolosluğa başvurmanız ya da online başvuru yapmanız gereklidir. Daha sonra kararın çıkmasını beklemeniz gerekecektir.İsveç aile birleşimi mülakat soruları arasında eşinizle ne zaman tanıştığınız ne kadar süredir beraber olduğunuz mevcuttur. Ekstra olarak İsveç kültürü ile ilgili çeşitli sorular da mevcuttur.

İsveç’te evlenmek istiyorsanız, evlilikle ilgili İsveç mevzuatını anlamalısınız.

İsveçli bir evlilik ruhsatı için başvurmadan önce, bilmeniz gerekenler ve beraberinizde getireceğiniz belgeler. Düğün tarihinizden en az 9 hafta önce düğününüzün bu yasal yönünü almanızı öneriyoruz.

İlk durağınızın hangi belgeleri sağlamanız gerektiğini doğrulamak için Yerel Vergi Dairesi’nde (Lokala skattemyndigheten) bulunması ve evlenmenize engel olup olmadığına dair soruşturmaya başlaması gerekmektedir (hindersprövning).

Kimlik, Konut ve Belge Gereksinimleri
Orada evlenmek için İsveç’te ikamet etmek zorunda değilsiniz. İsveç, sertifikalı doğum sertifikaları, pasaportlar ve tek bir durum beyanı ile evlenmenin tek ya da özgür olduğunuzu kanıtlamanızı gerektirir.

Konsolosluk hizmetlerinin çoğu artık bu formu vermediğinden, bir Amerikan iseniz, İsveç’te bir avukat veya noter hizmetleri (notarius publicus) danışmalısınız.

İsveç’te, tek bir durumun ispatı, Engelsiz Sertifika’dan farklıdır ve her iki belge de gereklidir.

Ayrıca ülkenizin veya eyaletinizin evlilik lisansı yasalarının bir kopyasını da vermeniz gerekebilir. Eyalet memurluğundan, eyaletinizdeki evlilik yasalarının onaylı bir özünü size vermesini isteyin. Yönetmelikler yetkili bir görevli tarafından damgalanmalı, tarihli, imzalı ve onaylanmış olmalıdır. İsveç vergi makamları düzenlemelerin tercümesini isteyebilir.

“İsveç yasalarına göre, İsveç’te evlenmeyi istemeyen İsveç vatandaşı olmayan tüm vatandaşlar, kendi ülkelerinden medeni durumlarını belirten bir belge sunmalıdır. ABD’de ulusal bir kayıt bulunmadığından, eşdeğer bir ülke yok Belge ABD’den alınabilir. Ancak, bazı eyaletler / ilçeler, bir kişinin medeni durumuyla ilgili bir belge veya “Kayıtsız Kayıt” olarak adlandırılabilir. Bulmak için yerel İlçe Müdürünüzün ofisine veya Hayati İstatistik bürosuna başvurun. Böyle bir belge mevcutsa
Aksi takdirde, mümkünse, söz konusu belgenin belirli bir durumda bulunmadığına dair yazıya başvurunuz.
İsveç vergi makamları, ABD’den medeni durumla ilgili bir belgenin elde edilmesindeki zorlukların farkındadırlar. Eğer evinizden ve ilçe memurlarından veya Vital İstatistikleri bürosundan böyle bir belge mevcut değilse, size yazılı bir bildirimde bulunmazsınız. İsveç vergi makamları (Skatteverket) bu gerekliliğinden vazgeçebilir. Vergi yetkilileri ile kontrol ettiğinizden emin olun. ”
Kaynak: USEmbassy.gov

Bekleme periyodu
Yok. Ancak, Engelleme Sertifikası (hindersprövning) evliliğinizden 21 gün önce postalanması gerekebilir. Ayrıca, evlilik tarihinizi ve yerinizi, evliliğinizden bir ay önce bir evlenme görevlisi ile teyit etmeniz gerekmektedir.

Diğer Testler ve Ücretler
Muhtemelen başka sınavlar ya da ücretler yoktur, ancak bu, İsveç’in şartlarını yerine getirip getirmeyeceği konusunda ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olabilir.

Ücretler: İsveç’te evlenmenin ücreti yerel bölgeden bölgeye değişir.

Önceki Evlilikler
Eşiniz ölmüşse, ölüm belgesinin tasdikli, noter onaylı bir kopyasını sağlamanız gerekir. Boşanmışsanız, nihai boşanma kararınızın tasdikli, noter onaylı bir kopyasını sağlamanız gerekir.

Bazı kaynaklar, önceki evliliklerin evlilik belgesini de göstermeniz gerektiğini belirtebilir.

Boşanmanızın bir İsveç Temyiz Mahkemesi (Hovrätten) tarafından onaylanması gerekebilir.

Ortak Hukuk Evliliği:
Evlenmemiş çift, evliliğe çok benzeyen bir ilişki içinde birlikte yaşayabilir. “Sambolagen” birlikte yaşama yasası, ilişki sona erdiğinde çocuklarla ortak mülkleri ele alır.

Yaş Gereksinimi:
İsveç’te evlenmek için 18 yaşında olmanız gerekiyor.

Evlilik töreni
İsveç’te bir medeni ya da dini bir törenle evlenebilirsin.

Sivil töreninizi yerel bölge mahkemesinde veya belediye binasında alabilirsiniz. Resmi nikah töreni için düğün tarihinizden en az iki hafta önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Eğer dini bir töreniniz varsa, kilisenin evlenmek istediğiniz kilisenin papazı ile görüşmelisiniz. Bu nedenle, kilisenin orada evlenme şartlarını yerine getirdiğinizden emin olun. İsveç’in kurulan kilisesi, birinizin kilisenin bir üyesi olması gerektiğini gerektirir.

Çeşitli
İsveç’te bir evlilik lisansı 4 ay süreyle geçerlidir.

 

Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
taner

Selam

Ramadan

Merhaba nasilsin iyimisin tanışa bılırızmı

Tekin

Hollandadan Slm ciddi iseniz tanisip yuva kuralimi saygilar oh_olsun@hotmail.com 0031645995053

ERCAN YALCINKAYA

Cansel hanim sungurluda yasiyorum yalniz ve bekarim emekliyim yas 62sana uyarsa 05357885340tek yasiyorum turkiyeden ERCAN corum sungurluda

Yusuf Aydemir

Merhaba Cansel hanım. 26 yaşındayım bekarım hiç evlenmedim Türkiye’de yaşıyorum ciddi düşünürsen Instagram adresime mesaj at Instagram:yusuf.aydemiiir

Burhan

Selam 47 yaşındayım güzel işim var yalnız yaşarım doğayı gezmesini seven biriyim tanışmak istersen ara 05378541699

Yılmaz

Selam, ben Yılmaz Almanya da yaşıyorum, Ardınız özellikler ve kriterler bende yüzde 99 var diyorum. Almanya vatandaşıyım , Evim işim arabam var , burayada yerleşebilirsin. İlgini çektiysem bana ulaş lütfen.

Cesur

Ben 32 yaşındayım bekarım ciddi anlamda bir bayanla tanışmak istiyorum WhatsApp numaram bu sıfır beşyüz otuz dört sekiz yüz elli eli bir altmış üç 05348505163

Hasan

Merhaba hayırlı akşamlar Çok Özür diliyorum Ben Hasan /ingiltere
Bosandım Bekarım Olgun Saygılı Sadık Ciddi ve kötü alışkanlıkları olmayan biriyim Şayet Siz halen bekarsanız Ciddi Ciddi Karşılıklı ikimize yakışır medeni şekilde Evlilik amaçlı Tanışmamız mümkün mü Lütfen
WhatsApp tel 00447742032121

Özgür Aksakal

Merhaba karabük özgür 05431347046

15
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x