Bayan Arayan ErkeklerErkek Arkadaş ilanları

MMerhaba

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

MMerhaba

Merhaba iliski yasacagim BAYAN arkadas ariyorum yas45 boy180 kilo88 TL 0176 93 83 10 14 NRW ALMANYA DISI ARAMASIN

 

MMerhaba
MMerhaba

Bursadan eşinden ayrılmış güzel bakımlı fiziği düzgün bir bayanla uzun süreli görüşmek istiyorum

Merhaba bursali genç bakımlı fiziği düzgün eşinden ayrılmış güzel bayanları bursa merkezde yaşıyorum ismim Caner 41 yaşında 180 boyunda 78 kilo yakışıklı bakımlı bir beyim tekstil danışmanlık işi yapıyorum uzun süreli arkadaş arıyorum tercihim sadece bursali bayanlar vaatsaptan tanıtıcı msj atın 0541 470 55 50

Bursadan eşinden ayrılmış güzel bakımlı fiziği düzgün bir bayanla uzun süreli görüşmek istiyorum
Bursadan eşinden ayrılmış güzel bakımlı fiziği düzgün bir bayanla uzun süreli görüşmek istiyorum


EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMANIN PÜF NOKTALARI

 

Aile fertleri birbirinden neler beklediklerini bilmeli, aralarında sevgi, saygı, dostluk, kibarlık, nezaket, sadakat, iyimserlik esas olmalı…

 

 

 

Mutsuz evlilik felâkettir, çünkü aile, erkeği de kadını da dış dünyanın zorluk ve tehlikelerine karşı koruyan bir zırhtır. İşte bu zırh delinmişse veya çürükse, hattâ bazen olduğu gibi çiftler için tehlikelerden koruma yerine kendisi bir tehlike kaynağı ise ne kadar zor bir durumdur! özellikle dış streslerin arttığı, rekabetin vazgeçilmez hale geldiği, insanların birbirine daha acımasız davrandığı günümüzde ailenin fertlerinin birbirine bağlılık ve dayanışma göstermesinin önemi daha da artmıştır.

 

Konuyu bir de çocuklar açısından ele alırsak, çocukların sağlıklı ve dengeli gelişmeleri için aile ortamı şarttır. Ailede geçimsizlik varsa, en büyük zararı çocuklar görecektir.

 

Mutlu bir evlilik sürdüren çiftlerde bazı temel birliktelikler vardır. Bunlar:

 

 • Eşler birbirlerini oldukları gibi kabul ederler. Uzun yıllar evli olan ve evliliklerinden çok memnun olan kişiler, eşlerini iyi veya kötü yönleriyle değil, nasılsa öyle kabullenmişlerdir. Eşlerinin iyi yönlerini öne çıkarır, kötü yönlerini görmezlikten gelir veya önemsemezler. Onları değiştirmek yerine kendilerini değiştirmeye çalışırlar.

 

 • Eşler birbirleriyle dost ve arkadaştır. Oldukça uyumlu, beraber yürüyen bir evlilik kuracakların üzerinde duracakları en önemli faktörlerden birisi, birbirlerinin en iyi dostu ve arkadaşı olmalarıdır, En mutlu ve en sağlam beraberliklerde, eşler hem sevgili ve ortaktır, hem de iyi bir dostturlar. Gerçekten karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan evliliklerde arkadaşlıklar derinleşir ve çiftler sadece ruhî olarak değil fiziki olarak da birbirlerine benzemeye başlarlar.

 

Bunun için eşlerin birbirlerine daha çok zaman ayırmaları gerekir. Hakikaten derinlikli ve kalıcı bir arkadaşlık kurulabilir ve eşler birbirlerinin “en yakın dostu” olabilir.

 

Beraber vakit geçirmek sadece evde olmamalıdır. Birlikte tatile gitmek, seyahatlere çıkmak, piknik yapmak, ziyaretlerde bulunmak önemli fırsatlardır.

 

 • Eşler birbirlerine moral verir, hep desteklerler. Mutlu çiftler birbirlerini her fırsatta teşvik ederler. Özellikle sıkıntılı günlerde hep birbirlerinin yanındadırlar.

 

 • Mutlu çiftler birbirleriyle iletişim sırasında kibardır, saygı ve sevgi doludur. Sanki sekreteriyle veya bir yabancıyla konuşuyormuş gibi kibar, nazik ve düşüncelidirler. Konuşurlarken birbirleriyle zıtlaşmaktan kaçınırlar. Biri bir fıkraya güldüğünde, diğeri “hiç komik değil” demez. Birbirlerinin her konuda aynı fikirde olamayacağını bilir ve bu durumu kabullenerek tartışmaktan kaçınırlar. Aksine “bu değişik bir bakış açısı”, “gerçekten ilginç şeyler söylüyorsun” diyerek konuyu geçiştirirler. Birbirlerinin ayrılıklarını değil, birlikteliklerini ön plana çıkarırlar.Veya farklı düşündükleri konu geldiğinde, mevzuyu değiştirirler.

 

 • Yine uyumlu çiftler çocuk eğitiminde birlikte hareket eder, birbiriyle çelişkiye düşmekten kaçınırlar. Disiplin konusunda tutarlı hareket ederler. Her ikisinin de uyacağı kurallar vardır. Önemli bir konuda çocuklara “annenize veya babanıza soracağım, ona göre karar vereceğim” derler. Birbirlerinin yaptıklarını küçümsemezler. Çocuklar babalarından bir şey istediğinde baba anneye dönüp “Sen ne diyorsun?” diye sorar. Bu şekilde, çocuklar babalarının annelerine değer verdiğini, kararları beraber aldıklarını anlar. Ayrıca anneleri de kocasının kendisine gösterdiği kıymeti hisseder, özgüveni artar.

 

 • Mutlu eşler birbirlerini üzen davranışlardan kaçınırlar. Meselâ kadın fazla konuşuyor, devamlı isteklerde bulunuyor ve dırdırıyla kocasını rahatsız ediyorsa bu evliliğin mutlu olması zordur. İşte bu gibi uygunsuz hareketlerden kaçınmak gerekir. Mutlu çiftler buna dikkat ederler.

 

 • Eşiyle ömür boyu sevgi ve saygı dolu yaşamak isteyenler şu noktaları göz önüne alırlar.Eşine sevgi, anlayış ve saygıda kusur etmemeye çalışırlar. Ayrılıklarda uzlaşmaya isteklidirler ve eşinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdırlar. Birbirlerinin fedakârlıklarına minnettardırlar ve duydukları güvene sadık kalırlar.

 

Aile fertleri birbirlerinden ne bekler?

 

 • Yemeği ailece birlikte yemek.

 

 • Seslenildiği zaman yataktan kalkmak.

 

 • Temizliğe riayet etmek.

 

 • Yemek yerken ağzını şapırdatmamak, Önünden ve yavaş yemek

 

 • Sofradan aniden değil, izinle kalkmak

 

 • Saygılı bir iletişim içinde olmak

 

 • Başkalarının eşyalarına saygılı ve özenli davranmak, izin istemeden kullanmamak

 

 • Tuvaleti ve lavaboyu temiz bırakmak

 

 • Bağırarak değil kabul edilir bir ses tonuyla konuşmak

 

 • Makul isteklere olumlu karşılık vermek

 

 • Sinirli ve öfkeliyken yalnız kalmayı tercih etmek

 

 • Tehlikeli ve incitici şakalar yapmamak

 

 • Ortak kullanılan odaları ve kendine ait odayı düzenli ve temiz tutmak

 

 • Ev işleriyle ilgili sorumlulukları adil paylaşmak, üstüne düşen görevi yapmak

 

 • Farklılıkları sakin ve karşısındakine değer vererek tartışmak

Yanlızlıktan Sıkılanlarbayanlarla arkadaşlık

 • Kandilleri, bayramları kutlamak. Ufak hediyeler almak.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Jaffina

Salam, (birevlilik.com) profiliňizi göreniňizden soň sizi ýazmak maňa diýseň begenýär, meni gyzyklandyrýan, e-poçta hatym (jaffinazaaya1@yahoo.com), men sizden eşitmäge garaşýaryn. mübärek gün. Jaffinadan

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x