evlilik yoluna ilk adım

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Merhaba ben adem tokat zileden yaş 33 evlilik düşünen 18 33 yaş arası bayanlar arıyorum 05342412534 vatsaptan mesaj atın tanisalim bekarim sadece Türkiye içi

 

BİRLİKTELİK YA DA EVLİLİK AVANTAJLARI

1-Birlikte yapacaklarınız eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar.

2-Flört etmeye, yeni bir erkek arkadaş bulmaya,ayrılıklara ve boşanmaya son verdiniz. Artık
rahatlayabilirsiniz.

3-Birbirinizi hem duygusal hem de maddi açıdan destekleme şansına sahipsinizdir.Deneyimlerinizi ve kazanımlarınızı paylaşmak size iyi gelebilir.

4-Beraberlik size derinlik katacaktır. Doğruluk,dürüstlük ve inançlar konusunda tatmin olmanıza yardımcı olur.

5-İlişkinizde aitlik, güven ve istikrarlılık duygularını hissetmeye başladığınızda gelecek için güzel şeyler de düşünmeye de başlarsınız.

6-Bekar arkadaşlarınızlayken kendinizi daha olgun ve büyümüş hissedebilirsiniz.

7-Arkadaş çevrenizi, onun ailesi ve arkadaşları ile genişletebilirsiniz.

8-Duygusal olarak kendinizi güvenli hissedersiniz.

DEZAVANTAJLARI

1-Birliktelik; mutluluk için bir sigorta değildir.Çünkü tek başınayken mutlu olamıyorsanız hayatınızda biri olduğunda da mutlu olamayabilirsiniz.

2-Sağlıklı ve uzun soluklu bir ilişki yaşamak istiyorsanız duygularınızı eşinizle paylaşmalı,siz de olmayan ama onda olan olumlu özellikleri ondan almaya çalışmalısınız. Aksi takdirde hayal kırıklığı yaşayabilir ve pişman olabilirsiniz.

3-Çok fazla deneyime sahip olmadan bir evlilik yaşarsanız ileride ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

4-Eğlencenin ve özgürlüğün tadını kaçırmış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Özellikle çocuklar ve ev işleriyle uğraşmak zorundayken.

5-Geleceğinizi planlamaya çalışırken kendinizi kapana sıkışmış hissedebilirsiniz.

6-Başkalarına karşı sorumlu olduğunuziçin (sevgiliniz, eşiniz, ailesi v.s) kızgınlık yaşayabilirsiniz.Konu, geç kalacağınızı söylemek bile olsa.

7-Bazı şeyleri rutin bir şekilde yapmak zorunda olmak (ev işleri gibi) ve bazı rolleri oynamak sizi yorabilir.

8-Yanlış bir erkeğe aşık olup incinebilirsiniz.Özellikle genç yaşta doğru kişiyi bulmak o kadar da kolay değildir.

9-Oturmuş bir ilişkiyi bırakıp gitmek, kısa flörtlerde olduğundan daha zordur. 10 Ailenizle ve arkadaşlarınızla daha az görüştüğünüziçin, yaşamınızın sadece iki kişi arasında geçtiğini düşünebilirsiniz.

11-Kendinize ait özel hayatınız kalmayabilir.Onun yakın çevresi ve aile ziyaretleri bazen programınızı bozabilir.

SİZİN İÇİN EN İYİSİ HANGİSİ?

Bu soru için ne doğru ne de yanlış bir cevap söz konusudur. Çünkü herkes farklı yapılara sahiptir. Fakat kararsızsanız 20′li yaşlarınızda evlenmeyi düşünmemelisiniz.Çünkü bu yaşlar kişiliğinizin gerçek anlamda şekillendiği, ciddi anlamda sorumluluk almaya başladığınız, olgunlaşmaya ve kimliğinizi bulmaya başladığınız dönemlerdir.Eğer genç yaşta evlenirseniz ilk etapta sevdiğiniz insanla size ait bir evde olmak, ailenizin belki de zaman zaman size uyguladığı yaptırımlardan uzak kalmak size cazip gelebilir.Fakat ilişkinizin rutine döndüğünde bu durum size sıkıcı gelmeye başlayabilir.Sizinle yaşıt olan kız arkadaşlarınız sorumluluktan uzak, keyifli ve rahat bir hayat yaşarken bu durum sinir bozucu olabilir. Erken yaşta evlendiğinizde eğer her şey yolunda gitmezse, hâlâ önünüzde yaşayacağınız koca bir hayat ve deneyimleyeceğiniz uzun seneleriniz olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.Bir eş ya da sevgili için ne kadar uygun olduğunuzu sorguladığınızda en doğru kararı ön sezilerinize dayanarak verebilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiyi iyi analiz etmeli,onu her anlamıyla tanımalısınız. Hatta tüm duygularınızı bir kenara not edin. Ortaya çıkan sonuçlara siz de çok şaşıracaksınız.Birliktelik, mutluluk ve memnuniyet için bir sigorta değildir. Tek başınayken mutlu olamıyorsanız hayatınızda biri olduğunda da mutlu olamayabilirsiniz

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x