Erkek Arkadaş ilanlarıBayan Arayan Erkekler

genç kızlrla tanışmak istiyorum tanışmak05443139173

5 1 Oy Ver.
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Merhaba bünyamin ben istanbul genç kızlrla tanışmak istiyorum kendine güvenen olgun kız ve bayanlar05443139173

genç kızlrla tanışmak istiyorum tanışmak05443139173
genç kızlrla tanışmak istiyorum tanışmak05443139173

tanışmak05443139173

merhaba bayanlar ciddi evlenmek istiyorum bekarım istanbul 05443139173

https://www.facebook.com/bnnymnylmzr/

 EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMANIN PÜF NOKTALARI

 

Aile fertleri birbirinden neler beklediklerini bilmeli, aralarında sevgi, saygı, dostluk, kibarlık, nezaket, sadakat, iyimserlik esas olmalı…

Mutsuz evlilik felâkettir, çünkü aile, erkeği de kadını da dış dünyanın zorluk ve tehlikelerine karşı koruyan bir zırhtır. İşte bu zırh delinmişse veya çürükse, hattâ bazen olduğu gibi çiftler için tehlikelerden koruma yerine kendisi bir tehlike kaynağı ise ne kadar zor bir durumdur! özellikle dış streslerin arttığı, rekabetin vazgeçilmez hale geldiği, insanların birbirine daha acımasız davrandığı günümüzde ailenin fertlerinin birbirine bağlılık ve dayanışma göstermesinin önemi daha da artmıştır.

 

Konuyu bir de çocuklar açısından ele alırsak, çocukların sağlıklı ve dengeli gelişmeleri için aile ortamı şarttır. Ailede geçimsizlik varsa, en büyük zararı çocuklar görecektir.

 

Mutlu bir evlilik sürdüren çiftlerde bazı temel birliktelikler vardır. Bunlar:

 

 • Eşler birbirlerini oldukları gibi kabul ederler. Uzun yıllar evli olan ve evliliklerinden çok memnun olan kişiler, eşlerini iyi veya kötü yönleriyle değil, nasılsa öyle kabullenmişlerdir. Eşlerinin iyi yönlerini öne çıkarır, kötü yönlerini görmezlikten gelir veya önemsemezler. Onları değiştirmek yerine kendilerini değiştirmeye çalışırlar.

 

 • Eşler birbirleriyle dost ve arkadaştır. Oldukça uyumlu, beraber yürüyen bir evlilik kuracakların üzerinde duracakları en önemli faktörlerden birisi, birbirlerinin en iyi dostu ve arkadaşı olmalarıdır, En mutlu ve en sağlam beraberliklerde, eşler hem sevgili ve ortaktır, hem de iyi bir dostturlar. Gerçekten karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan evliliklerde arkadaşlıklar derinleşir ve çiftler sadece ruhî olarak değil fiziki olarak da birbirlerine benzemeye başlarlar.

 

Bunun için eşlerin birbirlerine daha çok zaman ayırmaları gerekir. Hakikaten derinlikli ve kalıcı bir arkadaşlık kurulabilir ve eşler birbirlerinin “en yakın dostu” olabilir.

 

Beraber vakit geçirmek sadece evde olmamalıdır. Birlikte tatile gitmek, seyahatlere çıkmak, piknik yapmak, ziyaretlerde bulunmak önemli fırsatlardır.

 

 • Eşler birbirlerine moral verir, hep desteklerler. Mutlu çiftler birbirlerini her fırsatta teşvik ederler. Özellikle sıkıntılı günlerde hep birbirlerinin yanındadırlar.

 

 • Mutlu çiftler birbirleriyle iletişim sırasında kibardır, saygı ve sevgi doludur. Sanki sekreteriyle veya bir yabancıyla konuşuyormuş gibi kibar, nazik ve düşüncelidirler. Konuşurlarken birbirleriyle zıtlaşmaktan kaçınırlar. Biri bir fıkraya güldüğünde, diğeri “hiç komik değil” demez. Birbirlerinin her konuda aynı fikirde olamayacağını bilir ve bu durumu kabullenerek tartışmaktan kaçınırlar. Aksine “bu değişik bir bakış açısı”, “gerçekten ilginç şeyler söylüyorsun” diyerek konuyu geçiştirirler. Birbirlerinin ayrılıklarını değil, birlikteliklerini ön plana çıkarırlar.Veya farklı düşündükleri konu geldiğinde, mevzuyu değiştirirler.

 

 • Yine uyumlu çiftler çocuk eğitiminde birlikte hareket eder, birbiriyle çelişkiye düşmekten kaçınırlar. Disiplin konusunda tutarlı hareket ederler. Her ikisinin de uyacağı kurallar vardır. Önemli bir konuda çocuklara “annenize veya babanıza soracağım, ona göre karar vereceğim” derler. Birbirlerinin yaptıklarını küçümsemezler. Çocuklar babalarından bir şey istediğinde baba anneye dönüp “Sen ne diyorsun?” diye sorar. Bu şekilde, çocuklar babalarının annelerine değer verdiğini, kararları beraber aldıklarını anlar. Ayrıca anneleri de kocasının kendisine gösterdiği kıymeti hisseder, özgüveni artar.

 

 • Mutlu eşler birbirlerini üzen davranışlardan kaçınırlar. Meselâ kadın fazla konuşuyor, devamlı isteklerde bulunuyor ve dırdırıyla kocasını rahatsız ediyorsa bu evliliğin mutlu olması zordur. İşte bu gibi uygunsuz hareketlerden kaçınmak gerekir. Mutlu çiftler buna dikkat ederler.

 

 • Eşiyle ömür boyu sevgi ve saygı dolu yaşamak isteyenler şu noktaları göz önüne alırlar.Eşine sevgi, anlayış ve saygıda kusur etmemeye çalışırlar. Ayrılıklarda uzlaşmaya isteklidirler ve eşinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdırlar. Birbirlerinin fedakârlıklarına minnettardırlar ve duydukları güvene sadık kalırlar.

 

Aile fertleri birbirlerinden ne bekler?

 

 • Yemeği ailece birlikte yemek.

 

 • Seslenildiği zaman yataktan kalkmak.

 

 • Temizliğe riayet etmek.

 

 • Yemek yerken ağzını şapırdatmamak, Önünden ve yavaş yemek

 

 • Sofradan aniden değil, izinle kalkmak

 

 • Saygılı bir iletişim içinde olmak

 

 • Başkalarının eşyalarına saygılı ve özenli davranmak, izin istemeden kullanmamak

 

 • Tuvaleti ve lavaboyu temiz bırakmak

 

 • Bağırarak değil kabul edilir bir ses tonuyla konuşmak

 

 • Makul isteklere olumlu karşılık vermek

 

 • Sinirli ve öfkeliyken yalnız kalmayı tercih etmek

 

 • Tehlikeli ve incitici şakalar yapmamak

 

 • Ortak kullanılan odaları ve kendine ait odayı düzenli ve temiz tutmak

 

 • Ev işleriyle ilgili sorumlulukları adil paylaşmak, üstüne düşen görevi yapmak

 

 • Farklılıkları sakin ve karşısındakine değer vererek tartışmak

 

 • Kandilleri, bayramları kutlamak. Ufak hediyeler almak.

 

İŞKOLİK KOCAYA SAHİP VEYA KOCASIZ AİLELER

 

Karı-koca arasındaki iletişimsizliğin acı sonuçlarını daha çok kadınlar ve çocuklar çekmektedir.

 

Bugüne kadar kimsenin ölüm döşeğindeyken, “Keşke işime biraz daha fazla zaman ayırabilseydim” dediği duyulmamıştır.

 

Günümüzde birçok ailenin erkeği sabah erken evden çıkmakta; gece geç vakit eve dönmektedir. Çocuklarla görüşmesi, ancak onlar uyurken bakmak tarzında olabilmektedir. Ailenin babası vardır, ama onlara sadece maddiyat sağlayan biridir. Sorulduğunda da:

 

“Ben geç vakitlere kadar, yırtınırcasına onlar için çalışıyorum” diye savunmaya geçmektedirler. Aileyle diyalogları kopmuş veya zedelenmiştir. İşyerinde biriyle saatlerce telefonda konuşabilirken, eşiyle ve çocuklarıyla beş dakika konuşmak, onlara zor gelebilmektedir. Bu durumdaki kocalar ne yapmalıdırlar? İşte cevabı;

 

Tartışmaların bazılarından yenik çıkın.

 

Kandil, bayram, sevgililer günü gibi özel günlerde ve bazen de başka zamanlarda ona hediye alın. Onu düşündüğünüzü gösterin.

 

Ara sıra televizyonsuz akşamlar geçirin. Eve gelir gelmez televizyonun başına geçmeyin. Seyrederken oldukça seçici davranın.

 

Eve geldiğinizde, önce güler yüzle eşinize selam verin. Günü nasıl geçirdiğini sorun. Onunla sohbet etmeye çalışın.

 

Her şeyden önce ana-babalık görevinde birbirinize iltifatlar edin. Bu, özellikle evde kalan ve çocuğun bakımını üstlenen hanım için çok gereklidir. Genelde, bazı kesimler ev hanımlarını doğru dürüst bir işe sahip olmayan kişiler olarak değerlendirir. Bir de eve girince kocasından, “Eee, anlat bakalım. Koca bir gün ne yaptın?” gibi bir yaklaşım gördüklerinde kederleri artar. Unutmayın ki çocuk yetiştirmede birinci prensip anne ile babanın birbirlerine sevgi ve saygı dolu tavır ve davranışlarının olmasıdır.

 

Bir tartışma başlatmadan Önce, kendi kendinize “kavga etmeye değecek mi?” diye sorun.

 

Hanımınıza verdiğiniz sözü tutun.

 

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için her ikimizin de hoşlanacağı meşguliyetler araştırın.

 

Ve hepsinden önemlisi, kesinlikle yalana başvurmayın.

 

Aileler için yenilen yemeklerin önemi büyüktür.Bu yüzden elden geldiğince yemek saatinde evde olun ve çocuklarınız ve hanımınızla neşe içinde geçirilen bir ortam sağlayın.

 

Unutmayalım ki, zaman geçiyor ve çocuklarımız büyüyor. Onlarla ne kadar çok vakti beraber geçirirsek, ileride de çocuklarımız, bizimle o kadar çok vakit beraber olmak isteyeceklerdir.

EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMAK, EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMA, EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALA, EVLİLİKTE MUTLULUĞU, EVLİLİKTE, MUTLULUĞU YAKALAMAK,

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
bünyamin05443139173

Merhaba bünyamin ben istanbul genç kızlrla tanışmak istiyorum kendine güvenen olgun kız ve bayanlar05443139173

Ugur05068475837

Selam konyadan bekarım 29 yasım ciddi tanısmak isteyen bayanlar arasın 05068475837

mehmet

Merhaba 05443139173 bünyamin bn istanbul yalnız yaşıyorum bekarım bir bayanla tanışmak istiyorum hayata dair mutlu olmak herkesin hakkıdır mutlu olmak için tanışalım ArkadaşlıkEvlilikKısa Süreli İlişkiSevgili ArıyorumUzun Süreli İlişki

bünyam5443139173

Merhaba bünyamin ben 5443139173 istanbul bekarım yalnız yaşıyorum kızlarla tanışmak sohbet etmek istiyorum
hayatı seven birisiyim birlikte güzel yaşayalım hoşçakalınn

Murat

Merhaba bayanlar ben boludan murat bekarım yaşım 36 30 ila 35 yaş aralığında kapalı bir bayanla çiddi evlilik düşünüyorum ilgilenenlere duyrulur tel 05334113697

murat05064942008

Tanışmak isteyen genç bayanlar tanışmak isterseniz ben burada sizleri bekliyor olacağım Ben Mersin’den Murat yaşımı 28 Mersin’den bayan arkadaş arıyorum WhatsApp 0506 494 20.08 teşekkürler

Murat

Merhaba bayanlar ben boludan murat bekarım yaşım 36 30 ile 35 yaş aralığında kapalı bir bayanla çiddi evlilik düşünüyorum kapalı bayanlar tercihimdir bani bu numaradan arayabilirsin 05334113697

Murat

Merhaba bayanlar ben boludan murat yaşım 36 30 ila 35 yaş aralığında kapalı bir bayanla çiddi evlilik düşünüyorum kapalı bayanlar tercihimdir beni bu numaradan arayabilirsin 05334113697

8
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x