Bayan Arayan ErkeklerErkek Arkadaş ilanları

Hep mutlu olalım,sevelim sevilelim 05337227796

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Birlikte mutluluğa 05337227796

Birlikte mutluluğa 05337227796 Selam dünya güzeli kızlar ,Adım Ali Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum bekarım,1.80 boy 74 kilo, 50 yaş bayım emekli yım ama yine çalışıyorum boş zamanlarımı spor yaparak geçiriyorum, neşeli dürüst sevecen biriyim,,çalıskan biriyim, kadın ruhundan anlarım, ciddi evlilik düşünüyorum,ciddi düşünen kızlar arayın yalancılar uzak dursun no 05337227796

Birlikte mutluluğa 05337227796
Birlikte mutluluğa 05337227796

Birlikte mutluluğa 05337227796

Selamlar güzel bayanlar , kızlar , Adım Ali Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum bekarım, 1.80 boy 74 kilo 51 yaşındayım, maddi durumum normal , gezmeyi ,spor yapmayı severim, dürüst güvenilir biriyim gerçekten yuva kurmak isteyen dürüst ciddi bayanlar arasın, no 05337227796

Selam Türkiye nın her yerinden güzel hanımefendi ler ,Adım Ali yüce 1.79 cm boyunda 72 kilo 50 yaş bayım Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum , dürüst güvenilir biriyim yalanı sevmem, hiçbir kötü alışkanlığın yok Gerçekten niyeti ciddi yalansız bayanlar arasın no 05337227796

Birlikte mutluluğa 05337227796

Selamlar kızlar adım Ali Antalya da yaşıyorum,1.80.boy ,70 kilo 50 yaşındayım ,bekarım kendime ait evde yalnız yaşıyorum, ,çevremde sevilen sayılan ,dürüst merhamet li biriyim boş zamanlarımı spor yaparak geçiriyorum, Dürüst ve yalansız ciddi arkadaş olmak isteyen kızlar herkes e kapım açık arayın tanışalım. No 05337227796

Birlikte mutluluğa 05337227796Birlikte mutluluğa 05337227796 Selam dünya güzeli kızlar ,Adım Ali Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum bekarım,1.80 boy 74 kilo, 50 yaş bayım emekli yım ama yine çalışıyorum boş zamanlarımı spor yaparak geçiriyorum, neşeli dürüst sevecen biriyim,,çalıskan biriyim, kadın ruhundan anlarım, ciddi evlilik düşünüyorum,ciddi düşünen kızlar arayın yalancılar uzak dursun no 05337227796
Birlikte mutluluğa 05337227796
Birlikte mutluluğa 05337227796 Selam dünya güzeli kızlar ,Adım Ali Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum bekarım,1.80 boy 74 kilo, 50 yaş bayım emekli yım ama yine çalışıyorum boş zamanlarımı spor yaparak geçiriyorum, neşeli dürüst sevecen biriyim,,çalıskan biriyim, kadın ruhundan anlarım, ciddi evlilik düşünüyorum,ciddi düşünen kızlar arayın yalancılar uzak dursun no 05337227796

Merhaba güzel hanımefendi ler ,adım Ali 1.79 cm boy 72 kilo ,bayım, uyumlu kişiliğim, ve düzgün bir,karakterim var,ken di halimde dürüst, biriyim, Antalya dayım kendime ait evde yalnız yaşıyorum, bekarım, Birlikte, mutlu olabileceğim, dürüst ciddi, bayan arkadaş arıyorum, lütfen, ciddi olanlar, yazsın, no 05337227796

Hep mutlu olalım,sevelim sevilelim 05337227796
Hep mutlu olalım,sevelim sevilelim 05337227796

Mutlu olalım 05337227796

Merhaba, güzel ülkemin güzel, hanımefendi leri, adım Ali,bekar bayım Antalya da yaşıyorum,1.79 cm boyunda,71 kilo beyaz tenli bayım,ilkem dürüstlük,yalandan hoşlanmam, çalışıyorum,boş zamanlarımda spor, yaparım, Ciddi anlamda, evlilik, düşünüyorum, lütfen, ciddi, bayanlar arasın, no 05337227796

Mutluluk çok yakın

Selamlar, adım Ali, bekarım , Antalya dayım, evim burada , 1.80 boy ,71 kilo 50 yaş ,kendini seven ,spor yapan ,aktif , hayatı, insanları,seven,uyumlu, yakışıklı bir,bayım ,yaşımı göstermem ,hiç bir kötü alışkanlığım yok, emekliyim,dürüstüm,yalanı sevmem, dürüst yalansız bayanlar arayın tanışalım.no 05337227796

Eş Arama Sitesi

 

Şehir,ilçe ve semtlere göre eş bulabileceğiniz evlilik sitesi Amacınız mutlu bir yuva kurmaksa mutlaka sayfayı ziyaret etmelisiniz.

 

Genelde evlenmek isteyen bay ve bayanların eş aramak için arama motorlarında sıkça arattıkları kelimelerin başında evlilik sitesi,evlendirme sitesi,evlenmek istiyorum,izdivaç sitesi,evlenmek isteyen erkek telefon numaraları,evlenmek isteyen bayan telefonları yer almakta.Bu sayfa aslında evlenmek isteyenlerin görmesi gereken gerçek bir evlilik sitesi olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Ankara eş arama,İzmir eş arama,İstanbul eş arama,Antalya eş arama,Konya eş arama,Bolu eş arama,Bursa eş arama,Adana eş arama,Denizli eş arama gibi 81 İl ve bazı İlçeler için eş araması yapacağınız en sağlam evlilik sitesi

 

 

Türkiye’de ilk üyeliksiz evliliksitesi evlenmek isteyen bay ve bayan cep telefonları, skype, face, gmail, email adresleri.

İslami Evlilik Sitesi

Sitemize ücretsiz olarak hemen üye olabilir kendi profilinizi oluşturarak kriterlerinize uygune şa adayınızı arayabilirsiniz

Ciddi Evlilik Sitesi

Sanal ortamdan da hayat arkadaşı bulunur muymuş demeyin! Sitemiz arkadaş bulma, gönül eğlendirme ortamı değildir. Tüm üyelerimize bu hususu her fırsatta vurgulamaktayız ve aksini yapanların üyeliklerini sonlandırmaktayız. Amacımız eş adaylarının genel bilgi ve taleplerini sunarak, kriterlerine uygun insanlarla tanışıp anlaşmalarına vesile olmaktır.

Detaylı Profil

İnsanlar evlilik niyeti ile tanışacağı kişiler hakkında genel bilgi sahibi olmak ister. Bu nedenle sitemize kayıt işlemi sırasında, genel özelliklerinizin ve aradığınız eş adayınızın özelliklerinin yer aldığı iki tane detaylı bilgi formumuzu doldurmanız gerekiyor.

 

İslâmî öğretilere göre erkek, nafakalarını ve iskân ihtiyaçlarını karşılamak, aralarına adaletle ve yansız olarak davranmak şartıyla dörde kadar evlenebilir. Bunun için karısının izin vermesi gerekmez. Ancak karılarından birinin hakkını yiyorsa o, mahkeme kararıyla hakkını alır. Fakat evlenebilir demek, evlenmelidir, demek olmadığı gibi, evlenmesi güzeldir demek de değildir.

 

 

Başkası ile yaptığı zinadan hamile kalan kadını doğumdan önce, bir diğer kişinin nikâhlaması caizdir. Ancak doğumdan hemen sonra cinsel ilişki de bulunması caiz değildir.

 

Şahidler huzurunda mehir belirlemeksizin veya belirlenerek meselâ; Ahmet Efendi, Mehmet Efendiye, “Küçük kızım Zeyneb’i küçük oğlunuz Mustafa’ya verdim” dese oda “Aldım” dese nikâh gerçekleşmiş olur.

 

Zina ile kendinden hamile kalan kadını, doğum yapmadan önce nikâhlamak ve onunla cinsel ilişkide bulunmak caizdir.

 

Şer’an muteber olan ikrâh(baskı) ile nikah sahih olur. (Imam-ı Şafi’ye göre sahih değildir) Ancak karı ile koca olacak olanların denk olması gereklidır.

 

Evlendiği kadın evlendiği tarihten itibaren dört aydan -velev bir gün eksik dahi olsa- kısa bir müddet içerisinde uzuvları belli olmuş ölü bir çocuk dünyaya getirse nikâh fasid olur. Dört ay ve sonrasında dünyaya getirse nikah caiz, çocuğun nesebi de sabit olmuş olur.

 

Başkasına olan borcundan dolayı hapsedilen kadının hapis süresince nafakası kocası üzerine gerekli olmaz.

 

Kocası başka bir memlekette olan kadına, adil (sözüne özüne güvenilir) bir kişi gelip “Kocanız vefat etti” dese, kendisi de inanıp iddet, bekledikten sonra başkası ile evlenebilir.

 

Kocası diğer bir memlekette olan kadına güvenilir bir kişi “Kocan seni boşadı” dese, iddet bekleyip evlenmesinde bir sakınca yoktur.

 

Kocası olduğunu bilmeyerek evlenen ve kendisiyle cinsel ilişkide bulunulan bir kadının gerçek kocasının daha sonra belli olmasıyla ilk kocası ile araları ayrılsa, iddet beklemesi gerekli olur.

 

Esir olan kişinin karısı başkası ile evlendikten sonra, esir olan koca gelse karısını geri alabilir.

 

“Kocam vefat etti” diye başkası ile evlenip çocuk sahibi olan kadının, ilk kocası daha sonra ortaya çıksa nikâh yenilemeksizin iddet bitiminde karısı ile izdivaç muamelesinde bulunabilir.

 

Kadın ölen yakınları veya kocasına matem tutmak için aylarca siyah elbise giyemez. Kocası için sadece üç gün siyah elbiseyle matem tutabilir.

 

Kadının kocası bir diğer memlekete gidip bir başka kişi “Falan kişi karısını boşamaya beni vekil etti” dese ve kadını boşasa, kadın da başka birisiyle evlendikten sonra kocası gelse vekâleti inkâr edip, gerçekte de vekâlet sabit olmassa koca karısını geri alabilir.

 

Koca karısını boşamak üzere, birini vekil tayin ettiğine dair vesika verip o da kabul edip kadını boşasa, iddet bekledikten sonra kadın başkası ile evlenebilir. Babanın, ilişki ve halvetten (beraber yalnızca kalmadan) önce boşadığı kadın oğluna haramdır.

 

Kocasının evinden haksız ve izinsiz olarak çıkıp başka bir mahalde sakın olan kadının nafakası kocası üzerine gerekli değildir. İlişki ve halvetten önce boşanan kadının iddet beklemesi gerekli değildir.

 

Sahih nikâhla evlenip cinsel ilişkiden önce karı veya kocadan birisi ölecek olsa biri diğerine varis (mirasçı) olabilir. Mehr-i Muacceli (Peşin mehir) ödenen kadın kendini kocasına teslim etmese naiize olur. Kocası zorla kendisiyle cinsel ilişkide bulunabilir. (Naşize: Kocasının evinden izinsiz çıkıp kendisini haksız yere kocasına yasaklayan kadındır.) Bakire olmak üzere evlenilen kadın dul çıksa nikâh sahih olur.

Eş bulma sitesi, Eş Arama Siteleri, Eş Arama, Eş bulma, Eş Arama Sitesi, Eş bulma Siteleri

 

 

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Ciddi & Evlilik

Merhaba ben uğur
Turkıye dısındayım
Ömrümün geri kalanını Paylaşabileceğim,yaşıma
45,49 yaş arası uygun
Cidddi dürüst bir bayanla
Mutlu bir evlilik kurmak
için siz de benim gibi
ciddi bir ilişki için
benimle iletişime geçebilirsiniz
benimle ciddi anlamda
tanışmak isteyen ciddi
Lutfen dürüst olanlar yazsın
İrtibat+31645178100

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x