Bayan Arayan ErkeklerErkek Arkadaş ilanları

Mutluluk

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Zonguldakdan ben bahtiyar 36 yaşında asil soylu fidan boylu ince belli tatlı dilli samimi sıcak mutavazi ciddi dürüst bayanlar arasın 0542 345 46 46

Mutluluk
MutlulukSelen Gülün Kadınlar Matinesi

Üretici A.K. Müzik
Türü Jazz
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

Düşündükçe – Sibel Gürsoy
Neden ? – Ece Göksu
Bekle – Değer Deniz
Sen ve Ben – Başak Yavuz
Düzelebilirdim – Jehan Barbur
Sen Ne Sanmıştın ? – Ece Çağlar Muslu
Günler – Çağıl Kaya
Siyah Zürafa – Şirin Soysal
Neredesin ? – Ayşe Tütüncü
Her Yerdesin – Selen Gülün

Albüm mevzusunda diğer bilgiler

Matine suare, kadınlar her yerde! Bestekar, piyanist, söz yazarı ve akademisyen Selen Gülün’ün büyük ses getiren ‘kadınlar Matinesi’ projesi A.K. Müzik tarafından albüme dönüştürüldü.
‘hanımlar Matinesi’nin temelleri, 2011’de, Roma’daki ‘Donne in Jazz Şenliği’ için Türkiye’den hanım müzisyenlerin müziklerinden derlenmiş bir seçkiyi Selen Gülün’ün İtalyan müzisyenlerle birlikte seslendirmesi istenince ortaya atılmış.
Türkiye’deki kadın ozanların imalatları coşku verici bir halde katlanarak artınca, 2014’te projeyi kalıcı hale getirip bir konser dizisi halinde çalmaya kabul eden Selen Gülün, Ceyda Köybaşıoğlu(bas) ve Monika Bulanda’yı(vurmalılar) da yanına alarak projenin çekirdek kadrosunu oluşturmuş. Her konserde kendi müziğini seslendiren en az iki kadın müzisyeni sahnesinde ağırlayan ‘kadınlar Matinesi’ kadın müzisyenler ürettikçe sorumlulukını da büyütmüş.
2015 Mayıs’ta tüm bu sürecin parçası olan kıymet Deniz’in kendi evinde hücumya uğrayarak vahim bir kadın cinayetine kurban gitmesi herkesi derinden salladığında ise A.K. Müzik’ten projeyi albüme dönüştürme fikri gelmiş ve Selen Gülün ‘hep beraber durup üretmek şimdi değilse ne vakit?’ diye düşünmüş ve albüm hazırlıklarına başlanmış.
‘hanımlar Matinesi’ yalnızca hanım yaratıcı müzisyenlerin şarkılarından oluşan bir albüm değil ayrıca ciddi bir hanım dayanışması albümü. Sibel Gürsoy, Ece Göksu, Başak Yavuz, Jehan Barbur, Elif Çağlar Muslu, Çağıl Kaya, Şirin Soysal kendi yazdıkları söz ve müziklerle, piyanist Ayşe Tütüncü kendisine ilişkin ‘Neredesin?…’ isimli besteyle albümde bulunurken söz ve müziği değer Deniz’e ait ‘Bekle’yi Ülkü Aybala Sunat seslendiriyor. Selen Gülün’ün kıymet Deniz’e ithafen söz ve müziğini yazdığı ‘Her Yerdesin’e albümde yer alan tüm kadınlar ‘Of! Korosu’ olarak eşlik ediyor.
Piyano ve vokaller dışında her parçada değişik bir orkestranın da değer kattığı ‘hanımlar Matinesi’ kadınlar yaratmaya devam ettikçe birlikte büyümeye söz veriyor. Yeter ki önlerine başka engeller çıkmasın!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x