Slm allah hepimizin nasibini kaderini qcik etsin

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Slm allah hepimizin nasibini kaderini qcik etsin Ismim nurcan bosnada yasiyorum nasibim nerdeyse onu bekleiyorum uzqklik onemli deil yeterki gonuler bir olsun allah hepmizin gonune gore versin watsapim 00359889044105 ekleyin cidii olan

Slm allah hepimizin nasibini kaderini qcik etsin
Slm allah hepimizin nasibini kaderini qcik etsin

 

 
İŞKOLİK KOCAYA SAHİP VEYA KOCASIZ AİLELER

 

Karı-koca arasındaki iletişimsizliğin acı sonuçlarını daha çok kadınlar ve çocuklar çekmektedir.

 

Bugüne kadar kimsenin ölüm döşeğindeyken, “Keşke işime biraz daha fazla zaman ayırabilseydim” dediği duyulmamıştır.

 

Günümüzde birçok ailenin erkeği sabah erken evden çıkmakta; gece geç vakit eve dönmektedir. Çocuklarla görüşmesi, ancak onlar uyurken bakmak tarzında olabilmektedir. Ailenin babası vardır, ama onlara sadece maddiyat sağlayan biridir. Sorulduğunda da:

 

“Ben geç vakitlere kadar, yırtınırcasına onlar için çalışıyorum” diye savunmaya geçmektedirler. Aileyle diyalogları kopmuş veya zedelenmiştir. İşyerinde biriyle saatlerce telefonda konuşabilirken, eşiyle ve çocuklarıyla beş dakika konuşmak, onlara zor gelebilmektedir. Bu durumdaki kocalar ne yapmalıdırlar? İşte cevabı;

 

Tartışmaların bazılarından yenik çıkın.

 

Kandil, bayram, sevgililer günü gibi özel günlerde ve bazen de başka zamanlarda ona hediye alın. Onu düşündüğünüzü gösterin.

 

Ara sıra televizyonsuz akşamlar geçirin. Eve gelir gelmez televizyonun başına geçmeyin. Seyrederken oldukça seçici davranın.

 

Eve geldiğinizde, önce güler yüzle eşinize selam verin. Günü nasıl geçirdiğini sorun. Onunla sohbet etmeye çalışın.

 

Her şeyden önce ana-babalık görevinde birbirinize iltifatlar edin. Bu, özellikle evde kalan ve çocuğun bakımını üstlenen hanım için çok gereklidir. Genelde, bazı kesimler ev hanımlarını doğru dürüst bir işe sahip olmayan kişiler olarak değerlendirir. Bir de eve girince kocasından, “Eee, anlat bakalım. Koca bir gün ne yaptın?” gibi bir yaklaşım gördüklerinde kederleri artar. Unutmayın ki çocuk yetiştirmede birinci prensip anne ile babanın birbirlerine sevgi ve saygı dolu tavır ve davranışlarının olmasıdır.

 

Bir tartışma başlatmadan Önce, kendi kendinize “kavga etmeye değecek mi?” diye sorun.

 

Hanımınıza verdiğiniz sözü tutun.

 

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için her ikimizin de hoşlanacağı meşguliyetler araştırın.

 

Ve hepsinden önemlisi, kesinlikle yalana başvurmayın.

 

Aileler için yenilen yemeklerin önemi büyüktür.Bu yüzden elden geldiğince yemek saatinde evde olun ve çocuklarınız ve hanımınızla neşe içinde geçirilen bir ortam sağlayın.

 

Unutmayalım ki, zaman geçiyor ve çocuklarımız büyüyor. Onlarla ne kadar çok vakti beraber geçirirsek, ileride de çocuklarımız, bizimle o kadar çok vakit beraber olmak isteyeceklerdir.

EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMAK, EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALAMA, EVLİLİKTE MUTLULUĞU YAKALA, EVLİLİKTE MUTLULUĞU, EVLİLİKTE, MUTLULUĞU YAKALAMAK,

 

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Yeni Mesajlar
Eski Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Sinan

Ben 32 yaşındayım bekarım bayan arkadaş arıyorum WhatsApp numaram bu sıfır beşyüz otuz dört sekiz yüz elli elli bir altmış üç 05348505163

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x